Poraz Zadra od Choleta u završnici

13.09.2018. 20:40

Košarkaši Zadra s porazom su otvorili pripremni turnir Pro Stars basketball u francuskom Angersu. U prvom kolu svoje skupine poraženi su od Choleta s 82:80. Utakmica je većim dijelom bila pod kontrolom Francuza koji su imali 14 viška na poluvremenu (47:33), a i 20 razlike polovicom treće četvrtine (61:41). Ipak u posljednjih 15 minuta igrači Aleša Pipana se razbuđuju te bitno popravljaju svoju igru. Posebno je u posljednjoj četvrtini dobro funkcionirala petorka Bašić, Božić, Marić, Vuković, Krajina koja je uz veliku pomoć Špralje i Littlea sustigla Cholet u posljednjoj minuti i poravnala rezultat na 78:78. Na kraju su se ipak košarkaši Choleta radovali jer su se presudnima pokazala pogođena dva bacanja Robinsona (82:79). U redovima Zadra najefikasniji je bio Luka Božić s 21, Domagoj Vuković ubacio je 20 dok su dvoznamenkasti bili i Mario Little s 13 te Šime Špralja s 10 ubačaja. U drugom kolu Zadar (petak, 19 sati) igra protiv Strasbourga.