Furiozni Puntamičani protutnjali Bedekovčinom

12.11.2010. 23:00

Nerješiva enigma za Zabočane bio je razigravač Puntamičana, Ivan Mikulić koji je radio sve što je poželio indisponiranim domaćim košarkašima
Veliku pobjedu upisali su košarkaši Borik-Puntamike na terenu Zaboka koji u svih 40 minuta nije pronašao način kako parirati raspoloženim igračima trenera Plantaka. Unatoč hendikepu neigranja Pavića, Troskota, te suočeni s odlaskom Devića zeleni su ponovno pokazali pravi kolektivni duh te obranu na koju su nas navikli ove sezone gledati. Svemu tome došao je i šlag na tortu jer su fenomenalnu partiju Puntamičana mogli gledati gledatelji širom Hrvatske posredstvom TV prijenosa.
Otvaranje utakmice, odnosno prvih pet minuta domaći košarkaši su si mogli priuštiti minimalno vodstvo (6:4), a ostatak prvog poluvremena debelo je otišao na stranu Puntamičana koji su do odlaska na odmor doslovce deklasirali favorizirani Zabok. Nakon prve četvrtine (8:13) u kojoj je bilo dosta grešaka i čvrstih obrana s obje strane, u drugoj su krenuli furiozno Plantakovi igrači. Predvođeni tercetom Mikulić – Marić – Šarlija otišli su na poluvrijeme s plusom od 15 poena razlike (24:39). Nerješiva enigma za Zabočane bio je razigravač Puntamičana, Ivan Mikulić koji je radio sve što je poželio indisponiranim domaćim košarkašima. Prolazio je kroz obranu domaćih kao kroz maslac, pogađao trice dok su u obrani odlično zaustavljeni Tomeljak od strane Marića i Krapić koji nije imao previše prostora pored Borikovih centara. Nastavak rapsodije u zelenom dogodio se i u trećoj četvrtini kad je na semaforu svijetlilo nevjerojatnih 20 viška za Puntamičane (31:51). Trener Zaboka pokušao je zonom, no tada je proradio šut za tricu kod zelenih. Stavili su po jednu Marić, Mikulić, pa i Jurjević. Mikulić je nastavio s poigravanjem protiv svojih čuvara, a krajem treće četvrtine odlično ga je zamijenio povratnik Petani čijim se poenima otišlo na najvećih do tada plus 22 (40:62). Malo je zabrinula u tim trenucima ozljeda prvog igrača Puntamičana u dosadašnjem dijelu sezone, Jure Škifića, no to se ipak nije osjetilo na prezentaciji zelenih do kraja utakmice. Domaći košarkaši su na sve načine pokušavali dostići veliki rezultatski minus, no uvijek bi nailazili na obrambeno razigrane Plantakove igrače koji su odigrali iznimno agresivno i kolektivno tako da se nijedan Zabočanin nije uspio razmahati. Sve što su uspjeli jest smanjenje zaostatka na minus 18 pred ulazak u posljednju dionicu što je bila dovoljna zaliha zelenima za dovršavanje odličnog posla usred Bedekovčine. Potvrda toga je došla novom Marićevom tricom na otvaranju posljednje četvrtine za 44:65, osam minuta prije kraja utakmice. Izgleda da su u tom trenutku domaći košarkaši izgubili svaku nadu za povratkom, a obrana zelenih je funkcionirala sve čvršće. Rezultat toga su i četiri minute bez poena Zabočana dok su Puntamičani preko Jurjevića povisili na plus 24 (44:68). Ostalo je do kraja pet minuta u kojima su Puntamičani rutinski priveli utakmicu kraju i tako ostali s pet pobjeda u šest utakmica na čelu prvoligaške ljestvice. Junaci velike pobjede zelenih bili su Marić s 21, Mikulić s 20 i Jurjević s 11 ubačaja.

ZABOK – BORIK-PUNTAMIKA 61:74

(8:13, 16:26, 20:23, 17:12)
BEDEKOVČINA – Gradska dvorana. Gledatelja: 700.
ZABOK: Pešut 3 (1-1), Črnjević 3, Tomeljak 6 (0-1), Lež 4, Peklarić 12 (2-2), Krajačić 7 (4-4), Mileković, Perinčić 8 (4-4), Stojković, Miketa, Krapić 12, Kraljević 6 (2-2). Trener: Dragutin Črnjević.
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 20 (3-3), Pešut 2, Marić 21 (6-7), Čakarun, Mrkić 4, Petani 2, Škifić 6 (1-2), Marin, Jurjević 11, Grabovac, Plantak, Šarlija 8. Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Zabok 18-40 (45%); Borik-Puntamika 19-28 (68%).
Šut za 3: Zabok 4-20 (20%); Borik-Puntamika 8-20 (40%).
Slobodna bacanja: Zabok 13-14 (93%); Borik-Puntamika 12-16 (75%).
Skokovi: Zabok 27 (16+11); Borik-Puntamika 28 (25+3).