Prvenstvo Hrvatske iz usidrene brodice

Najbolji u ekipnoj kategoriji do 21 godine

U Vrsaru je u organizaciji ŠRD Baraj održano Prvenstvo Hrvatske iz usidrene brodice za seniore i kategoriju do 21 godine. Na natjecanju su nastupili i klubovi iz Zadarske županije, a najviše uspjeha  imali su članovi zadarskog ŠRD Zubatac. Tako su Marko Sikirić i David  Bajlo postali momčadski prvaci Hrvatske, dok je u pojedinačnom dijelu  natjecanja Sikirić bio drugi, a Bajlo treći. Korak do osvajanje pojedinačnog odličja ostao je Ivan Galzina, koji je završio na četvrtom mjestu,  a kao član Zubaca II s Ninom Jukićem bio je šesti u momčadskom dijelu.

Ekipnu pobjedu Zubatac je odnio i u kategoriji do 21 godine u kojoj  su najbolji bili Anđelo Kosović i Estera Bajlo, kojima su pripale i pojedinačne medalje. Tako je Bajlo ekipnom zlatu dodala i pojedinačno srebro, a Kosović broncu. Na četvrtom mjestu završio je Luka Gredičak,  koji je s Lovrom Milinom bio treći u momčadskom redoslijedu kao dio  Zubaca II. Estera Bajlo i Gredičak su pojedinačnim rezultatom osigurali  mjesto u reprezentaciji, pa će s Davidom Bajlom, Sikirićem i Galzinom  putovati na Svjetsko prvenstvo iz usidrene brodice koje će se 2016. godine održati u Crnoj Gori.