Nakon Omiša i Splita zakasnile i na Ragusu

13.01.2013. 23:00

Pet minuta na početku utakmice bilo je dovoljno Zadrankama za sedmi poraz u sezoni, ukupno šesti u posljednjih sedam utakmica. Ragusa je povela 9:0, a nakon 8. minuta bilo je velikih 17:3. Domaće su tako i prije završetka prve četvrtine – riješile utakmicu! Dugo je trebalo Zadrankama da se priviknu na dvoranu u Gospinom polju. Možda je tomu razlog i taj što na hrvatskom jugu nisu gostovale od 2008. godine. Sumnjamo, ali…
– Na kraju se pokazalo da je presudio loš početak utakmice. Nažalost, ovo nije prvi put da na ovaj način gubimo i to protiv ekipa s kojima se po kvaliteti možemo nositi. Na vrlo sličan način izgubili smo u Omišu i protiv Splita kod kuće u prošlom kolu – rekla je Marija Mazija, trenerica Zadra.
Osim što su Zadranke još jednom “zakasnile na utakmicu” snažan vjetar u jedrima Dubrovkinja bila je sjajna Ivona Matić. Nakon što je u prvoj utakmici na Višnjiku namučila Zadranke Matić je briljirala u subotu poslijepodne. Uz 26 poena imala je devet skokova, pet asistencija i statističku valorizaciju 42! S druge strane, Zadar je ponovno bio napadački nedorečen i treću utakmicu zaredom Mazijina ekipa ostala je na vrlo malo ubačaja.
– Preostale tri četvrtine odradili smo solidno i u tom dijelu nemam što zamjeriti igračicama, međutim, nismo smjeli dopustiti protivniku da nakon tako malo vremena povede s tolikom razlikom – dodaje Mazija.
Doista, Zadranke su se stabilizirale nakon početnog nesnalaženja, ali svejedno na poluvremenu je bilo nemalih plus 13 (37:24) za Ragusu. Slična razlika ostala je i nakon treće četvrtine da bi tek u posljednjih deset minuta Zadar pokazao igru koja je bila na tragu izdanja “bijelo-plavih” u prvim kolima. U 38. minuti Zadar se nakon trice Štrmelj primaknuo na 57:52 za kratkotrajnu nadu u pozitivan ishod. No, odmah su domaće odgovorile s dvije trice i tako potvrdile pobjedu koju su u rukama imale svih 40 minuta. Zadranke su odigrale još jednu utakmicu u kojoj, posebno u napadačkom dijelu, nisu bile ni blizu onoga što je ova ekipa imala u prvih pet kola.
– Nekoliko smo ekipa iznenadili u prvom dijelu sezone, ali sada su svi očito spremni za nas. Zato što prije moramo naći neka druga rješenja kako bi se ovaj negativan niz zaustavio – zaključila je Mazija.

PGM RAGUSA – ZADAR 66:52

(22:7, 15:17, 12:10, 17:18)
DUBROVNIK – SD Gospino polje. Gledatelja: 50. Suci: P. Pepur, M. Pepur, Živajić (Split).
PGM RAGUSA: Petrović 13 (0-2), Babun 2, K. Zarač, M. Zarač, Matić 26 (8-9), Tošić 16 (8-10), Lovrić, Tomičić, Malada 9 (1-4), Pocrnjić. Zdravko Kitin.
ZADAR: Štrmelj 4, Sesar 2, M. Erslan, Balić 4, Cvjetković 12, Nikpalj 13, Erslan 10, Majstorović 6, Bodrožić 1, Baždarić, Frakin, Pavičić. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Ragusa 17-42 (41%); Zadar 17-40 (43%).
Šut za tri: Ragusa 5-11 (46% – Petrović 3, Tošić 2); Zadar 2-6 (33% – Štrmelj, A. Erslan).
Slobodna bacanja: Ragusa 17-25 (68%); Zadar 12-19 (63%).
Skokovi: Ragusa 25 (4); Zadar 30 (5).
Osobne pogreške: Ragusa: 20; Zadar 21.