U 12. kolu Prve lige Zadranke slavile u Slavonskom Brodu

14.01.2019. 14:30
U 12. kolu Prve lige  Zadranke slavile u Slavonskom Brodu

Ivana Dujić je pogodila prvih pet koševa za Zadar i domaće igračice,  nakon početnih 0:0, samo su košem Edite Poljac u drugoj minuti utakmice stigli na 7:7 i to je bilo posljednje poravnanje na utakmici. Ana Vrsaljko je tada postigla tricu pa zabila dva bacanja pa položila na asistenciju Dujić i Zadranke su već u ranoj fazi utakmice imale potpunu kontrolu. Napad je dobro funkcionirao, ali obrana još nije na pravi način reagirala i ekipa Brod na Savi je ipak prvu četvrtinu završila s ne pretjerano  velikim zaostatkom (16:22).
No, već u drugoj dionici Zadranke pojačavaju defanzivu, što im u 16.  minuti prvi puta donosi dvoznamenkastu razliku (10:30), a do poluvremena imaju košarkašice trenerice Marije Mazije +15 (26:41). U trećoj  četvrtini razlike se penje i do 20 koševa, ali kraj te dionice obilježava pad  koncentracije Zadranki i domaći sastav ipak dolazi do podnošljivih -13.
Ipak, dvoboj Zadranke lome u posljednjih deset minuta u kojima ništa  ne prepuštaju slučaju i dopuštaju djevojkama iz Slavonskog Broda samo  pet koševa za konačnih 46:66.
Iako su Zadranke u ovom dvoboju bile favoritkinje, Maziji je bilo jasno  da prva utakmica nakon prvenstvene pauze i to na ne tako bliskom gostovanju, može biti mina. Na sreću, Zadranke su bile dovoljno koncentrirane da s pobjedom uđu u 2019. godinu. U redovima Zadra Dujić i Vrsaljko su postigle 19 koševa.