Matei Čerini dva zlata i nacionalni rekord

13.02.2017. 23:00

U organizaciji Atletskog kluba Kvarner u Rijeci je održano Dvoransko kadetsko prvenstvo Hrvatske koje je okupilo 224 natjecatelja iz 30 hrvatskih klubova. Među njima su bili i članovi Benkovca, AŠK Zadar, Alojzija Stepinca i Olympionika. Dvostruku titulu prvakinje Hrvatske osvojila članica Benkovca Matea Čerina koja je bila zlatna na 60 m i u skoku u dalj. Na 60 m u konkurenciji 65 natjecateljica u kvalifikacijama je istrčala 7,91 popravivši vlastiti hrvatski rekord za mlađe kadetkinje za šest stotinki. U finalu je bila još brža pa sada rekord mlađih kadetkinja iznosi 7,90. Čerina je bila odlična i u skoku u dalj gdje je sa 5.36 m pobijedila u konkurenciji 35 natjecateljica. Od ostalih članica Benkovca Klaudija Grebenar je bila 18. na 60 m (8.49), a Lucija Frković 32. (8.71). U skoku u dalj Paula Bačić je bila šesta (4,86). Jedini klupski predstavnik u muškoj konkurenciji bio je Filip Bačić koji je natjecanje skoka u dalj završio na 13. mjestu (4.94). Čerinina zlata donijela su Benkovcu četvrto mjesto u ukupnom redoslijedu klubova čiji su predstavnici osvojili medalje.
Pod vodstvom trenera Ivice Šola i Predraga Saratlije osam članova AŠK Zadar osvojili su jednu zlatnu i dvije brončane medalje. Zlatni je bio Lovre Čulina koji je u skoku u vis iz prvog pokušaja skočio odličnih 183 cm, čime je za osam cm popravio osobni rekord u dvorani. Sara Medvidović završila je na trećem mjestu u skoku u vis (161 cm), a ugodno je iznenadila Donatela Mitrović, treća na 60 m prepone s osobnim rekordom (9,85 sekundi). Na 60 m Antonia Dušević je u kvalifikacijama istrčala osobni te klupski rekord u dvorani za kadete i mlađe juniorke (8,10 sekundi). U finalu je bila četvrta (8,13 sekundi) dok je Paula Sorić zauzela 12. mjesto (8,38 sekundi). U bacanju kugle (3 kg) Kata Peša je bila šesta (10.25 m), na 60 m Roberto Čakarun 16. (8,09, osobni rekord), a Dominik Srzentić 36. (8,70). U redoslijedu medalja AŠK je sedmi. Tako je na tri ovogodišnja dvoranska PH AŠK osvojio 14 medalja, četiri zlatne, pet srebrnih i pet brončanih.
Sara Šandrić iz Olympionika bila je druga u skoku u vis sa 164 cm, a Luka Krševan Nižić, član Alojzija Stepinac treći u skoku u dalj (5.88 m). Njegov klupski kolega Stipe Radović na 60 m prepone (9,91) bio je sedmi. U istoj disciplini Nižić je osvojio 10. (7,85), a Radović 18. mjesto (8,12). Sljedeći vikend na rasporedu je seniorskom dvoransko PH.