Biograđani ne staju

13.03.2011. 23:00

Nad netko doputuje na utakmicu  sa šest igrača i dva golmana krajnje je  neozbiljno. Jelsa je od samog početka utakmice igrala “rezonski” na  duge napade do granice pasivnog te  uredno na kraju spremala loptu u  mrežu Marija Kneževića. Biogradsku obranu je ovakav rukomet naprosto uspavao. U ovoj utakmici su  zakazali ključni igrači Duvnjak, Buovac, Markić koje je usporeni napad  gostiju totalno umrtvio. Neprepoznatljiva igra domaćina i lidera prvenstva koji se doslovno mučio s  otočanima sve do kraja prvog poluvremena. Taktički opravdana igra  gostiju rezultirala je da se do samog  kraja poluvremena igralo gol za gol.  Čak je Jelsa u 20 minuti i prvi put  povela  kod rezultata 13:14. Domaći  igrači igrali su “solističku igru” bez  asistencija, što je vratar gostiju redovno branio. U drugom poluvremenu nakon “jezikove juhe” trenera  Šarića te ulaska dvojca Marka Runoša i Marina Troskota   dobilo se na  pokretljivosti te u prvih pet minuta  drugog poluvremena već je na semaforu rezultat bio 23:17,  što je ukazalo da se Biograd budi iz zimskog  sna.
Međutim lider prvenstva i momčad  koja ide na  prvu ligu ne smije sebi  dozvoliti da momčad koja  doputuje sa šest igrača  postigne 27 pogodaka, a  posebno što su samo  njihova dva igrača postigli  23 pogodaka (Matković  16 i Gamulin 7). Biogradske galebove već ove  subote očekuje jako  važna utakmica protiv  uvijek nezgodnog Dubrovnika. Pobjeda na  ovom gostovanju pomalo  otvara vrata za prvu ligu  pogotovo što trećeplasirana momčad Kamička  dolazi u Biograd, a Biograd odlazi Metkoviću.  Malo je ostalo da trener  Šarić malo više motivira  cijelu momčad te donese  vrlo važne bodove iz Dubrovnika.

BIOGRAD – JELSA 34 (18) : 27 (16)

BIOGRAD NA MORU: Školsko sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci:  Joško Dujić i Željko Čubrić.
BIOGRAD: Knežević, Raspović, Sakić 5 , Morović, Petrović 1, Troskot,  Buovac 9, Stojanov , Pelicarić 3, Punoš 2, Katuša, Fabijan, Duvnjak 5,  Zorica 2, Kvartuč,, Markić 7. Trener: Tomislav Šarić.
JELSA: Mileta, T. Gamulin 1, Potočnjak 1, Matković 16, M. Gamulin 7,  Škarpa, Ivelja 2, Jakelić. Trener: Dobroslav Bojanić.
Isključenja: Biograd 6 min, Jelsa 2 min
Sedmerci: Biograd 2 (2), Jelsa 5 (5).