Biograjci igraju kao prvaci, Zadar razočarao

ŽUPANIJSKI DERBI PRIPAO BIOGRADU
Primorac je do pobjede došao golovima Majića u 29. i Bubnjara u 31. minuti dok je Zadar još jednom razočarao
Marin GOSPIĆ
Trenutak nakon što je Andrija Bubnjar postigao drugi gol za Primorac

Velika pobjeda Primorca u županijskom derbiju protiv Zadra. Momčad Dragana Blatnjaka učvrstila se tako na prvom mjestu i još jednom potvrdila velike ambicije u ovoj sezoni.

U drugoj minuti prvi pokušaj domaćih. Udarac Bubnjara sa 17 metara obranio je vratar Jurjević. U sljedećoj minuti ponovno je pokušao Bubnjar, ali Jurjević je još jednom je siguran. Domaći su tako u prvim minutama pokazali pobjedničke namjere, dok je Zadar od početka bio u grču, a većina igrača kao da "nije došla na utakmicu". Primorac je poveo u 29. minuti. Majić je kirurški precizno izveo slobodan udarac s 22-23 metra malo iskosa s lijeve strane i od lijeve vratnice zabio za 1:0. Dvije minute kasnije već je bilo 2:0. Jurjević je najprije obranio Bubnjarov udarac s desne strane kaznenog prostora, ali je igrač Primorca prvi došao do odbijene lopte i zabio za 2:0 na oduševljenje domaćih navijača. Zadar je bio potpuno bezopasan, ni blizu izdanja iz prošlog kola kada je na Stanovima pobijedio Croatiju. Tek u 44. minuti gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili. Bio je to pokušaj Torbarine koji je s vrha 16-erca pucao malo pored gola.

Očekivalo se da će Zadrani u nastavku krenuti odlučnije prema Rogićevom golu. No, ništa se od toga nije dogodilo. U igru uglavnom između dva šesnaesterca u drugih 45 minuta valja izdvojiti pokušaja Vodopije čiji je udarac glavom u 49. minuti obranio Jurjević. Pet minuta kasnije nakon ubačaja Župana iz prekida pokušaj Torbarine blokirao je Tokić. Do kraja Primorac je rutinski sačuvao tri boda, a Zadar još jednom razočarao.

PRIMORAC 2

ZADAR 0

BIOGRAD NA MORU - Igralište Kazimir i Silvestar. Sudac: Josip Zec (Split). Pomoćnici: Miroslav Čalo (Trilj) i Hrvoje Ćatipović (Split). Strijelci: 1:0 Majić (29'), 3:0 Bubnjar (31'). Žuti kartoni: Jović (Primorac); Tokić, Handžić (Zadar).

PRIMORAC: Rogić - Mar. Colić, Marković, Jović (od 86' Iveljić), Ješe, Vodopija (od 62' Brzoja), Majić, Lazarevski, Zelić, Paponja, Bubnjar (od 71' Ferić). Trener: Dragan Blatnjak.

ZADAR: K. Jurjević - Pranić, Jerbić, Tokić (od 46' J. Jurjević), Sarić - Anić (od 46' Petković), Župan - Repić, Torbarina, Jurić (od 58' Handžić) - Čubrilo. Trener: Vjeran Simunić.

Treća HNL - jug

19. kolo: Primorac (B) - Zadar 2:0, Junak - Imotski 3:0, Primorac (S) - Jadran LP 0:1, Val - Hrvace 0:0. Danas: Croatia - Urania, Zmaj - Neretvanac, Split - Zagora, Kamen - GOŠK Dubrovnik 1919.

1. Primorac (B) 19 11 4 4 34:19 37

2. Jadran LP 19 10 3 6 31:18 33

3. Split 18 9 6 3 28:19 33

4. Croatia 17 9 5 3 34:14 32

5. Primorac (S) 19 8 7 4 18:17 31

6. Hrvace 18 9 4 6 26:24 31

7. Urania 18 8 5 5 23:18 29

8. Zadar 19 8 4 7 32:23 28