Četvrtfinale Županijskog nogometnog kupa

Autor: Z L

13.04.2010. 22:00

U četvrtfinalu Županijskog Kupa trećeligaš Raštane s 10:0 porazio je Paklenicu iz Starigrada. Tako su se Raštane plasirale u polufinale Kupa s impresivnom gol razlikom od 23:0. Domaći su poveli 1:0 u sedmoj minuti golom Čirjaka. U 14. minuti Grgurović povisuje na 2:0, da bi u 18. minuti G. Bručul iz kaznenog udarca podigao na 3:0. U 31. minuti već je 4:0 kada je A. Gospić precizan sa šest metara, a u 33. minuti Čirjak povećava na 5:0. U prvom poluvremenu domaćin je postigao još jedan zgoditak i to u 40. minuti, kada nakon proigravanja Gospića, Mikulić izbliza povisio na 6:0. I u nastavku igre golijada domaćina. U 71. minuti odbijenu loptu od vratara Jaklina, Batur ubacuje u mrežu, a Marko Gospić povisuje na 8:0. Nakon solo akcije M. Gospić ponovno sa šest metara podiže na 9:0, a konačan rezultat dvocifren od 10:0 nakon ubačaja Katuše s desna, Birkić s pet metara posprema u mrežu nemoćnog vratara gostiju.
RAŠTANE – PAKLENICA 10:0
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke) i Ivan Paleka II (Zadar). Strijelci: 1: Čirjak (7′), 2:0 Grgurović (14′), 3:0 Burčul (18′ – 11 m), 4:0 A. Gospić (31′), 5:0 Čirjak (33′), 6:0 Mikulić (40′), 7:0 M. Batur (71′), 8:0 M. Gospić (78′), 9:0 M. Gospić (83′), 1:0 Birkić (89′).
RAŠTANE: Š. Mitrović, Peraić (od 46′ Gregov), Veršić, Jakelić, Andačić (od 51′ Katuša), Grgurović (od 58′ Medun), Birkić, Čirjak, A. Gospić, Burčul (od 46′ M. Batur), Mikulić (od 63′ M. Gospić). Trener: Vlado Mandić.
PAKLENICA: Jaklin, Tadić, Vidić, Zelenika, Dokoza, Marijanović (od 72′ Zubčić), Stanić (od 69′ Anić), Jukić (od 46′ Boban), Galešić, Zdunić, Ivković (od 68′ Koić). Trener: Tomica Milovac.
DALMATINAC – PRIMORAC 1:4
CRNO – Igralište Dalmatinca. Gledatelja: 30. Sudac: Zvonimiri Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Denis Vrkić (Zadar) i Neven Ražov (Škabrnja). Strijelci: 0:1 Hunjadi (9′), 0:2 Moravčić (20′), 0:3 Vodopija (65′), 0:4 Vodopija (66′), 1:4 Mi. Grgurović (89′ – 11 m).
DALMATINAC: Mi. Grgurović, Marić, Vujević (od 65′ Bašić), Blagdanić, Bakić, Musap, Franov (od 50′ Sanković), Križek (od 85′ Jurjević-Škopinić), Števanja (od 46′ Ma. Grgurović), J. Grgurović (od 46′ Ćustić), Viduka. Trener: Mate Grgurović.
PRIMORAC: Knežević, Prtenjača, Zoričić, Lazarevski, Marković (od 46′ Čerkez), Stojanov (od 46′ Ivković), Pedisić (od 67′ Milat), Hunjadi, Moravčić (od 46′ Vodopija), Viscovich (od 46′ Šoša), Batista. Trener: Armando Marenzi.
Gosti su poveli pogotkom Hunjadija, a na 2:0 povisuje Moravčić udarcem iz daljine. Primorac još ima izglednije prigode koje nisu iskoristili Pedisić i Moravčić. Domaći bez izglednije prigode. U nastavku nakon 20. minuta mladi Vodopija u dvije minute koristi prorijeđenu obranu domaćih i postiže dva brza pogotka. U finišu susreta vratar domaćih M. Grgurović ublažuje poraz pogotkom iz kaznenog udarca.
VELEBIT – POLAČA 7:6 (1:1)
BENKOVAC – Igralište HNK Velebit. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Čačić. Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Ivan Paleka (Zemunik). Strijelci: 1:0 D. Klapan (44′), 1:1 Banović (70′).
Jedanaesterci: Šarlija, Uskok, Jurjević, Srzentić, Kurtin i Žilić za Velebit, a Prtenjača, Brkljača, Jakušić, Prtenjača i Banović za Polaču.
VELEBIT: Šimunov, Dujmović, Ivanić (od 71′ Matić), Benić), Žilić, Kurtin, Šarlija, M. Klapan (od 55′ Uskok), D. Klapan, Jurjević, Srzentić. Trener: Leopold Burčul.
POLAČA: Baričić, Guzić (od 38′ Vulelija), Mrkić (od 46′ Š. Prtenjača), Orlović, Perica, Pavičić (od 60′ Jakušić), Bobanović, Ćuković, Banović, A. Prtenjača, Karamarko (od 84′ Brkljača). Trener: Slobodan Prtenjača.
Već u početnoj fazi utakmice domaći nogometaši imali su nekoliko izglednih prigoda, no nešto je obranio Baričić, a nešto su promašili napadači, tako da se tek mreža gostiju zatresla u 44. minuti, kada je Klapan pogodio za vodstvo domaćina. U 70. minuti Polače izjednačava iz kontre. Strijalc je Banović. Rezultat se nije mijenjao pa je polufinalist dobio nakon jedanaesteraca u kojim je Velebit imao više sreće. Kod Polače je Mario Vulelija promašio posljednji jedanaesterac.