Ina Marin tricom s centra odnijela finale

14.04.2018. 21:20

Tko će kome ako ne svoj svome? Stara je to izreka koja se još jednom potvrdila u posljednjim trenucima poluzavršnice Kupa Ružice Meglaj Rimac kada je spektakularnu tricu sa centra sa sirenom ubacila Zadranka Ina Marin i zaustavila Zadar, a svojoj Ragusi osigurala finale. Zadranke su imale produžetak u rukama, bilo je 68:68, ali njihova bivša suigračica im je stala na put. Ovaj bolan poraz nažalost je izbacio Zadranke iz borbe za najsjajnije odličje u Kupu, a posebno će u sjećanju ostati način na koji je do toga došlo.
Međutim, većim dijelom utakmice nije izgledalo da će završnica biti dramatična. Na početku četvrte četvrtine je sve izgledalo vedrije, Zadranke su vodile 55:45, poenima Anđele Oštrić došle su i do plus 13 (60:47), osam minuta prije kraja, ali dvije trice Ine Marin u ukupnoj seriji od 10:0 su Dubrovkinje vratile iz ponora. U zadarskoj ekipi u tim trenucima prednjačila je Ana Vrsaljko, pa je ta dionica četvrte četvrtine ipak protekla u vodstvu Zadranki, a u 38. minuti bilo je 62:66. Ragusa se opet uspjela iščupati i doći u vodstvo, tricom Karle Kalajžić i košem uz dodatno slobodno bacanje Katarine Matijević. Samo 40 sekundi prije kraja Dubrovkinje su došle do plus dva, 68:66. Potom je Lucija Perica pogodila za izjednačenje, a onda se ukazala Ina Marin sa tricom za pobjedu.
Slaba je utjeha Zadrankama da su se u Dubrovniku pokazale u vrlo dobrome svjetlu. Od početka utakmice su nametnule svoj tempo igre i u prvoj dionici igre stekle zalihu od pet poena plusa. Solidna igra nastavila se i u drugoj četvrtini, pa je nakon 15 minuta igre na semaforu svijetlilo 27:17 za ekipu iz Zadra. Dubrovkinje nisu mogle uhvatiti korak za Zadrankama ni nakon poluvremena, Ana Vrsaljko, Lucija Perica i Nina Dedić su sredinom treće dionice igre svoj sastav povukle do respektabilnih plus 14 (45:31). Dubrovkinje su potom zaigrale bolje, u nekoliko navrata krajem treće četvrtine uspijevale su doći do minus sedam, ali prema prikazanome nije izgledalo da će doći do preokreta koji je uslijedio u posljednjih 10 minuta igre.
Zadar je predvodila Nina Dedić sa 17 poena i 16 skokova, 14 koševa uz 11 skokova je dodala Ana Vrsaljko, a Lucija Perica je ubacila 12. Za Ragusu je Romana Stojanović ubacila 18, 17 poena je dodala Josipa Zovko, ali 12 poena Ine Marin će Zadranke posebno zapamtiti. Dodajmo ovome da je Medveščak bio uvjerljiv u drugoj polufinalnoj utakmici protiv Šibenika pa će danas za zlato zaigrati Ragusa i Medveščak.
RAGUSA 71
ZADAR 68
(10:15, 21:22, 13:18, 27:13)
DUBROVNIK – Dvorana u Gospinom polju. Gledatelja: 400. Suci: Marko Mustapić, Krunoslav Holjevac i Franko Gracin.
RAGUSA: Marin 12 (3-4), Stojanović 18 (5-6), Zarač 2, Tomičić 6 (0-2), Haklička 5 (1-1), Matijević 4 (2-3), Erslan, Stanković (0-2), Zovko 17 (6-6), Kristić, Kalajžić 7 (0-1), Putica.
ZADAR: Oštrić 3 (1-1), Jelenković 8 (4-4), Dujić 7 (0-4), Vrsaljko 14 (5-6), Budija, Nikpalj, Perica 12, Gardijan, Mandić 3 (1-2), Dedić 17 (3-8), Šolić, Prenđa.
Šut za dva: Ragusa 18-36 (50%); Zadar 21-44 (48%).
Šut za tri: Ragusa 6-23 (26%); Zadar 4-14 (29%).
Slobodna bacanja: Ragusa 17-25 (68%); Zadar 14-25 (56%).
Skokovi: Ragusa 31 (23+8); Zadar 47 (32+15).
Osobne pogreške: Ragusa 23; Zadar 26.