Četvrtak, 18. travnja 2024

Na krilima Ivanova Zadar protutnjao Baldekinom

14.04.2018. 18:47

Dominantno i bez većih poteškoća košarkaši Zadra su upisali 20. u nizu pobjedu na uvijek neugodnom šibenskom Baldekinu. Konačnih 20 razlike prava je slika događanja na terenu, a podatak da domaći košarkaši uopće nisu poveli u utakmici najbolje opisuje s kakvom su sigurnošću i koncentracijom igrači Aramisa Naglića odigrali susjedskiderbi.
Junak pobjede s kojom su Zadrani ostali u utrci za jedinicu prije doigravanja je Ive Ivanov koji je ostvario vjerojatno učinak karijere sa 31 poenom (šut za dva 11-11), 6 skokova i 3 asistencije. Upravo je njegova zasluga za komotan rezultat koji su igrači Zadra imali već na otvaranju (8:15). Šibenčani su uspjeli brzo izjednačiti na 15:15 preko Milekovića, ali prva dionica je ipak pripala igračima u plavim dresovima (15:20). Ključnim minutama su se pokazale početkom druge četvrtine, jer su gosti zaslugom Stevena Graya ostvarili devet viška (20:29), a veliku pomoć imao je u Ivanovu i Brzoji koji su do kraja poluvremena podigli tu prednost na 12 poena (32:44). Nisu dopustili Šibeniku da se razmaše iza perimetra što im je inače jako oružje pa je epilog te dobre obrane bila mizerna trica narančastih u prvom dijelu. S tek jednom pogođenom tricom od 11 pokušaja nisu imali odgovor na odličnu igru Naglićevih igrača koja je mogla biti i bolja da se nije brzopleto reagiralo u nekoliko izglednih situacija za lagane poene.
Nije ni bolji šuterski ulazak domaćih igrača u trećoj četvrtini donio paniku u zadarskim redovima (46:52), jer je ponovno na scenu stupio nezaustavljivi Ivanov sa pet poena u nizu za povratak na devet prednosti (48:57). Zaprijetili su narančasti nakon toga sa serijom 5-0 i uspjeli se primaknuti na 53:57, ali je Ivanov u suradnji s Vukovićem vratio stvari na svoje mjesto te je u posljednjih 10 minuta Zadar ušao sa rezultatom 57:66. Još je jednom Šibenik imao mali bljesak početkom četvrte dionice. Radovčić je stavio dvicu, nakon toga je nesportsku zaradio Brzoja, a potom i isključujuću tehničku te se činilo da su domaći uz pomoć uzavrelog Baldekina blizu neizvjesne završnice. Ipak, tresla su se brda, a rodio se miš za Šibenčane koji su nakon toga jednostavno potunuli, a Zadar je ubacio u dvije brzine više i u nepune tri minute napravio veliku seriju s kojom su i prelomili utakmicu. Uskrsnuo je dotad rezervirani Gray sa dvije trice, priključio mu se i Vladović s jednom dok je posao završio svestrani Luka Božić sa četiri poena u nizu. Semafor je četiri minute prije kraja pokazivao 65:83 za Zadar što je bila potvrda pobjedničkog niza od 20 pobjeda u HT Premijer ligi.
ŠIBENIK 72
ZADAR 92
(15:20, 17:24, 25:22, 15:26)
ŠIBENIK – Dvorana na Baldekinu. Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Siniša Herceg (Zabok) i Leo Roglić (Split).
ŠIBENIK: Gabrić 9 (1-2), Radovčić 15 (3-5), Šarić 3 (1-2), Živković, Vitali, Gulin, Pandurić 10, Jelić, Mileković 10, Nakić 5 (1-2), Klepo, Paić 20 (6-7). Trener: Vladimir Anzulović.
ZADAR: Bašić, Vladović 12 (4-4), Ivanov 31 (6-7), Kraljević 2 (2-2), Jelenković, Krajina 6, Vuković 2, Brzoja 9 (0-2), Špralja 3, Gray 17 (2-2), Božić 10 (2-2), Planinić. Trener: Aramis Naglić.
Šut za dva: Šibenik 24-36 (66%); Zadar 26-38 (68%).
Šut za tri: Šibenik 4-23 (17%); Zadar 8-23 (34%).
Slobodna bacanja: Šibenik 12-18 (66%); Zadar 16-19 (84%).
Skokovi: Šibenik 24 (17+7), Zadar 37 (26+11).
Osobne pogreške: Šibenik 22, Zadar 22.