Autor: Davor Petrović

13.05.2010. 22:00

Na stadionu Maksimir okupilo se tek tisuću gledatelja, i to pod uvjetom da se u tu brojku ukalkiliraju oni koji se morali biti tamo, poput zaštitara, novinara i, primjerice, skupljača lopti…
Proslava je izgledala tragikomično, a vrhunac je stigao kada su topovi za konfete zakazali
Odgovorni iz Maksimirske 128 uložili su dosta truda u organizaciju proslave petog uzastopnog naslova prvaka. Bile su tu mažoretkinje, dva topa za ispucavanje konfeta, revijalna utakmica generacija Dinama iz ’82. i 90…
No, nedostajao je glavni sastojak – navijači. Na stadionu Maksimir okupilo se tek tisuću gledatelja, i to pod uvjetom da se u tu brojku ukalkiliraju oni koji se morali biti tamo, poput zaštitara, novinara i, primjerice, skupljača lopti. Naravno, proslava je izgledala tragikomično, a vrhunac je stigao kada su topovi za konfete zakazali u ključnom trenutku.
Nije pretjerano reći da je sve skupa bilo puno jadnije od sličnog skupa prije jedanaest godina, kada je zastavica Zorana Krečaka preusmjerila naslov prvaka s Kantride na Maksimir. Te 1999. stadion je, naime, bio pun policije, a toliko ljudi u plavom ipak je stvorilo malo bolji dojam. Sada je, pak, sve skupa ličilo na proslavu naslova pobjednika malonogometnog turnira organiziranog u čast Dana općine.
Dodatnu dimenziju ugođaju dao je indolentan pristup “Dinamovih” igrača koji su dopustili Karlovčanima da dođu do vodstva već u 3. minuti. Korner s lijeve strane izveo je Zvonko Pamić, a Matija Štefančić skrenuo je loptu u gol na prvoj stativi – 0:1.
Nastavak je donio očekivanu inicijativu modrih, no do izjednačenja je došlo tek u 58. minuti. Milan Badelj nanizao je trojicu suparničkih igrača na desnoj strani i idealno poslužio Andreja Kramarića kojem nije bilo teško poentirati – 1:1.
Začin je stigao na službenoj press konferenciji nakon utakmice. Naime, Dinamov trener Kruno Jurčić iskoristio je priliku za upućivanje čestitki “igračima, stručnom stožeru, predsjedniku Barišiću, Zdravku i Zoranu”. Inače, zadnja dvojica su kroz proteklih deset dana opipavala tržište slobodnih stručnjaka u potrazi za novim trenerom.
Jurčić je u srijedu javno priznao da je znao za to, ali svejedno je progutao ponos i najavio pripreme za novu sezonu. Prije dvije godine u istoj situaciji našao se Zvonimir Soldo. Za razliku od Jurčića, on je nakon osvojenog naslova podnio neopozivu ostavku i uspravno napustio Maksimirsku 128.

Prva HNL – svi prvaci

1991/92. – Hajduk
1992/93. – Dinamo (HAŠK Građanski, od veljače 1993. Croatia)

Croatia Sesvete – Hajduk 2:5

Hajduk je s pet komada potvrdio ispadanje domaćih. Junak utakmice bio je Senijad Ibričić, koji je “hat-trickom” svoju momčad odveo do pobjede.
S obzirom da je Cibalia izgubila u Osijeku, splitski je klub prvenstvo završio na drugom mjestu, s četiri boda zaostatka za Dinamom i tek sad može žaliti za propustima u katastrofalnoj jesenskoj polusezoni. U 27. minuti kad je Matias Zubak pogodio je za 1:0. Hajdukov spasitelj ponovo je bio Ibričić, koji je u 42. minuti iz slobodnog udarca prevario Banovića i izjednačio na 1:1. Hajduk je u drugom dijelu bio bolji i napravio preokret.