Nakon loše utakmice uslijedilo slavlje

13.05.2012. 22:00

U posljednjem nastupu pred svojom publikom biogradski galebovi se baš nisu proslavili igrom protiv fenjeraša momčadi iz Slavonskog Broda. Momčad sastavljena od deset igrača u Biograd je doputovala neopterećeno jer je već i teoretski ispala iz prvoligaških voda. Nasuprot njima domaćin Biograd je i prije ove utakmice ostao u ligi što je do sada najveći uspjeh kluba. Međutim, u ovoj utakmici se baš nisu proslavili, a ovo je jedna od najlošijih igara na vlastitom parketu. Nonšalantnost u igri, s uzastopnim tehničkim pogreška u dodavanju te ne realizacijom kontri već prvih 10 minuta je pokazalo da će utakmica biti “kazališna” što je iziritiralo vjernu domaću publiku koja nije zaslužila ovakav posljednji nastup na vlastitom terenu. Jedini u tim trenucima odlučan je bio Šime Markić koji je od 18 pogodaka koliko je Biograd dao u prvom poluvremenu njegovih 11. Nakon podjednake igre i rezultata 8:7 domaćin postiže tri pogotka zaredom i do poluvremena povećava na šest. U nastavku drugog poluvremena kod rezultata 23:16 gosti iz Broda rade jednu seriju od čak pet pogodaka gdje se istaknuo Ivan Janjić koji je četiri pogotka postigao zaredom i rezultata na semaforu je bio 23:20, a nešto kasnije i 24:22 što je u 44. minuti natjeralo trenera Šarića na minutu odmora te ukazivanje igračima na ozbiljnost u igri i ne težnji solističkim akcijama. Nakon toga galebovi rade seriju od 4 pogotka i već tada je sve bilo riješeno. Brod je još jednom u 52 minuti zaprijetio i došao na samo tri pogotka zaostatka 33:30 i to je bilo sve. U ovoj utakmici i proslavi opstanka u ligi trener Šarić je u drugom poluvremenu dao minutažu svim svojim igračima te su zajedno s vjernom publikom proslavili opstanak u ligi. Predsjednik kluba Marin Tomić održao je obećanje opstanka u ligi, ali već sada je najavio odlazak s predsjedničke dužnosti nakon zadnjeg kola.

BIOGRAD – BROD 39 (18): 34 (12)

BIOGRAD NA MORU – Školska sportska dvorana. Gledatelja 90. Suci: Ivica Mandić (Solin) i Duje Žanko (Sinj).
BIOGRAD: Tomić, Sakić 5, Troskot, Buovac 7, Knežević, Morović, Pelicarić 3, Čapeta, Punoš 1, Katuša, Fabijan 1, Duvnjak 8, Zorica 3, Markić 11. Trener: Tomislav Šarić
BROD: Sertić 6, Filipović 7, Lubina 1, Janjić 8, Vuksanović 2, Brechelmacher, Simeon 6, Kvesić 3, Sarić, Prnjak. Trener: Zoran Kvesić
Isključenja: Biograd 8 min, Brod 4 min
Sedmerci: Biograd 4 (4), Brod 3 (4)