Petica Murvice

13.05.2012. 22:00

MURVICA 5
NOŠK 2
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 50. Sudac: Dino Papak (Šibenik). Pomoćnici: Mladen Hrga i Antonio Čvrljak (oba Šibenik). Strijelci: 0:1 Čolak (23′), 1:1 Miletić (46′), 2:1 Šarić (50′), 3:1 Svetić (55′), 4:1 Svetić (69′), 5:1 Šarić (78′), 5:2 Rončević (84′).
MURVICA: Proroković, Vidaić, D. Ćustić, R. Surać (od 46′ Perković), Miletić (od 80′ M. Lučić), Šarić, I. Lučić, A. Surać, Jurlina, Svetić (od 81′ A. Lučić), Tadić. Trener: Ante Grgeč.
NOŠK: A. Buterin, Baždarić, I. Buterin, Pavasović (od 58′ Radošević), Zorić, Musap, Sinovčić, Grđen, Čolak, Milanković, F. Buterin (od 16′ Rončević). Trener: Šime Baždarić.
U derbiju 24. kola Murvica je kao domaćin u Zemuniku neočekivano, ali zasluženo visoko porazila vodeći sastav iz Novigrada – 5:2 (0:1). U 23. minuti Ivan Čolak je udarcem sa 10 metara kroz šumu nogu pogodio u desni kut – 1:0 za NOŠK. Murvičani su se u nastavku razigrali i nadmoćno svladali lidere lige. Božidar Miletić je odmah početkom drugog dijela, u šestoj sekundi nastavka, sa 50 metara iznenadio uspavanog vratara Antu Buterina – 1:1. U 50. minuti Marko Šarić, poslije brze akcije po desnom boku sa sedam metara dovodi Murvicu u vodstvo – 2:1. Već u 55. minuti pitanje pobjednika bilo je riješeno. B. Miletić je ubacio, a Marin Svetić s tri metra glavom pogađa – 3:1. M. Svetić ponovno u 69. minuti je strijelac nakon dodavanja Antonija Suraća i volej udarca sa 12 metara. B. Miletić u 75. minuti sa 25 metar pogađa gredu, a u 78. minuti nakon proigravanja Ivana Lučića strijelac je Marko Šarić, udarcem sa 10 metara po zemlji – 5:1. Novigrad je u drugom dijelu ostao bez trenera Šime Baždarića, napustio je klupu poslije žučljive rasprave u pauzi poluvremena, no u finišu su postigli zgoditak. Antonio Rončević je s osam metara pogodio desni kut golmana T. Prorokovića.
ZEMUNIK 1
GORICA 4
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Anić (Zadar). Pomoćnici: Anto Ević (Obrovac) i Ante Zubčić (Benkovac). Strijelci: 1:0 J. Alvir (3′), 1.1. Lončar (48′), 1:2 J. Čirjak (71′), 1:3 Lončar (80′), 1:4 Lončar (90′).
ZEMUNIK: Dragaš, Paleka, J. Alvir, Marušić, Ćurković, Buljat Kasap, Š. Alvir, Baždarić, Fabijan, Perić. Trener: Milivoj Krnčević.
GORICA: Mikulić, Smokrović, Ikić, Erlić, G. Mikulić, Š. Čirjak, Jurjević, Š. Čirjak II, J. Čirjak, Lončar, M. Mitrović. Trener: Mile Batur.
U početnoj fazi susreta domaćini su imali inicijativu. U 3. minuti izveli su akciju iz koje je Josip Alvir doveo svoje u vodstvo. Napadaju Zemuničani, no nisu svoje prilike realizirati. U drugom dijelu susreta ploča se okrenula. U 48. minuti Josip Lončar postiže zgoditak sa 25 metara iz slobodnog udarca. Igra domaćih je pala, gosti su još tri puta bušili mrežu Dragaša.
NOVA ZORA0
CROATIA6
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 150. Sudac: Marin Miletić (Ražanac). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Josip Budan (Podgradina). Strijelci: 0:1 D. Budanović (42′), 0: B. Budanović (61′), 0.3 D. Budanović (63′), 0:4. K. Santini (66′), 0:5 B. Budanović (70′), 0:6 Mandić (80′).
NOVA ZORA: Barbaroša, S. Batur, D. Batur (od 46′ Šarić), Miloš, Mrvičić, Majica, Mikas, Eškinja, Brkljača, Morović, B. Batur. Trener: Krešimir Mikas.
Croatia: Matulj, Colić, J. Santini (od 63′ K. Santini), Jačan, Deković (od 46′ Bolić), Patača, M. Budanović (od 69′ Baričić), Duvnjak, D. Budanović (od 69′ Jakovac), Mandić, B. Budanović. Trener: Vladimir Pirović.
Još jedan težak poraz domaćina na svom terenu od susjeda iz Turnja, koji su ih počastili s pola duzine. Iako je otpor domaćih slomljen tek u 43. minuti pogotkom D. Budanovića, do kraja susreta smo vidjeli još pet pogodaka, koji su padali kao na tekućoj vrpci. Svaki ljepši od drugog. Valja istaknuti onaj u 63. minuti. Gosti su odigrali akciju, a strijelac je bio D. Budanović. Od 70. minute domaći su igrali bez dva igrača. Neki su bili ozlijeđeni, a neki povrijeđeni te nije bilo zamjene. Konačnih 0:6 postavio je Mandić euroglom iz slobodnog udarca.
DALMATINAC 1
DEBELJAK 1
CRNO – Igralište Stanko Baričević Šole. Gledatelja: 50. Sudac: Ante Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Željko Margetić (Zadar). Strijelci: 1:0 Franov (26′), 1:1 Torbarina (65′).
DALMATINAC: Vulić, Gajić, Marić, Čirjak, Vujević, J. Grgurević, Franov, Brkić, Meštrović, Musap. Trener: Mate Grgurović.
DEBELJAK: Pavić, Martinović (od 76′ Dražić), Šare, J. Smolić, T. Strenja, A. Batur, Jerak (od 55′ Torbarina), I. Batur, Marinović, Gambiraža (od 37′ Gulan), A. Smolić. Trener: Stipan Vukas.
Iako su ponovno igrali sa 10 igrača Crničani su uspjeli odigrati neriješeno 1:1 protiv iskusnih Debeljačana. Oslabljeni domaćini su poveli 1:0 u 26. minuti. Poslije izvedenog kornera s desna Musap je proigrao Franova i izbliza uspio matirati vratara Pavića. Iako su imali terensku premoć, Crničani nisu povisili rezultat. U 65. minuti Debeljak poravnava. Naime, nakon ulaska u igru Torbarina je iz slobodnog udarca sa 30 metara pogodio rašlje iznenađenog vratara Vulića. Tako su gosti spasili jedan bod.
BIBINJE 2
VRČEVO 5
BIBINJE – Igralište Franko Lisica. Sudac: Tomislav Haban. Pomoćnici: Ivan Paleka i Ivan Zdrilić. Strijelci: 1:0 D. Bugarija (32′), 1:1 Ivan Števanja Išo (42′), 2:1 M. Lukić (47′), 2:2 Vulelija (64′), 2:3 F. Števanja (75′), 2:4 Vulelija (80′), 2:5 I. Števanja Išo (83′).
BIBINJE: Lisica, Fuzul, D. Bugarija, Mirković, Medun, V. Lukić, Karaban, Sikirić, B. Bugarija, Mate Režan, M. Lukić. Trener: Dejan Butić.
VRČEVO: Batur, Čulina, Š. Števanja, Ivan Števanja I, F. Števanja, Vulelija, Banić, S. Števanja, Ivan Števanja Išo II, Bučić. Trener: Željko Števanja.
U fer i korektnoj utakmici zasluženo visoka pobjeda gostiju iz Glavice. Domaći su poveli preko Karabana nakon velike pogreške vratara Batura. Pred kraj prvog poluvremena izjednačio je Ivan Števanja II nakon slobodnog udarca iz gotovo mrtvog kuta. U nastavku sve je krenulo na mlin gostiju. Nakon što je M. Lukić doveo domaće u vodstvo malo kasnije je dobio crveni karton te su s igračem više Glavičani zagospodarili terenom što je rezultiralo najprije izjednačenjem, a potom sa još tri gola na koncu i visokom pobjedom.