Košarkaši Zadra svladali na gostovanju Zabok sa 70:64
Zadrane je po učinku predvodio Carter s 15 ubačaja i šest skokova, Junaković je zabio 14 uz tri skoka i asistencije dok su dvocifreni bili još Jordano i Thompson, svaki s 10 poena
zabok - zadar
kk zadar
RUTINSKI ODRAĐEN POSAO U ZABOKU - Dominik Mavra šutira preko Zvonimira Ćutuka

Košarkaši Zadra rutinski su odradili drugu utakmicu doigravanja četvrtfinala na gostovanju kod Zaboka, pobijedivši rezultatom 70:64 i tako se s ukupnih 2-0 plasirali u polufinale. Za razliku od prve utakmice odigrane pred tri dana na Višnjiku, Zabočani su se držali jednu četvrtinu dulje u igri. Štoviše na odmor su otišli s tri viška (35:32), a posebno je velike probleme gostujućoj obrani u drugoj dionici pravio omaleni, ali i vrlo spretni, Brocić koji je doslovno izluđivao zadarskog Amerikanca Thompsona pick'n'roll akcijama, dok je najčešće egzekuciju na domaćoj strani na sebe preuzimao dvojac Buljević-Budimir. Ipak, povratkom iz svlačionica Helbichova momčad konačno je zaigrala obranu, a u napadu su svoj obol počeli davati Carter i Marčinković dok je i odličnu rolu pod koševima odradio mladi Buljan. Do konca treće dionice Zadar je pobjegao na osam plusa (53:45) dopustivši Zabočanima tek 10 poena. Nastavio se pozitivan gostujući niz i u završnoj dionici, na krilima Thompsona i Mavre prednost se popela na 15 razlike (52:67), a u preostalih pet minuta domaći sastav je uspio ušminkati poraz i tako se na dostojan način oprostiti od svojih navijača za ovu sezonu. Zadrane je po učinku predvodio Carter s 15 ubačaja i šest skokova, Junaković je zabio 14 uz tri skoka i asistencije dok su dvocifreni bili još Jordano i Thompson, svaki s 10 poena. Kod domaćih ponovno se najefikasnijim pokazao Budimir s 13 koševa.