8 C°

Košarkaši rutinirano do pobjede

Autor: Z L

13.07.2008. 22:00

Hrvatska košarkaška reprezentacija startala  je pobjedom u Skupini D  kalifikacijskog turnira za  odlazak na Olimpijske igre u  Pekingu. Izabranici Jasmina  Repeše nadigrali su nejaki  Kamerun i tako pobjedom  otvorili ovaj turnir. Završilo  je rezultatom 93:79 (19-16, 26-9, 20-28, 28-26).
Najefikasniji u sastavu Hrvatske bili su Marko Tomas sa 22 koša i Marko Popović sa 17 ubačaja, a kod Kameruna Harding Nana sa 24.
Već do  poluvremena Hrvatska je  imala vodstvo od dvadeset  koševa razlike 45:25. U trećoj  četvrtini Kamerun se budi i u  jednom trenutku dolazi na 9  koševa zaostatka. Treća dionicu zaključuje Planinić tricom za +11. U posljednjoj  četvrtini naši reprezentativci  su rutinirano održavali stečenu prednost. U samoj završnici Hrvatska ima +13 samo 1.45 prije kraja. Popović  zabija tricu, Barać visoko lovi  skok u obrani, ali lijepa asistencija Tomasa na drugoj  strani ostaje neiskorištena.  Samo 40.1 sekundi prije kraja  imamo 91:75, a Kamerun traži minutu odmora. Ništa se  nije promijenilo ni u preostalom vremenu.
Ovom pobjedom naši su reprezentativci praktički osigurali prolazak u četvrtfinale, jer među osam najboljih plasirat će se po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine u kojima se natječu po tri selekcije. U 2. kolu naše skupine u utorak će igrati Kamerun i Portoriko, dok će Hrvatska svoj sljedeći nastup imati u srijedu u 14.30 sati protiv Portorika.