Hrvatska u polufinalu

13.08.2010. 22:00

Kadetska reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Europskog prvenstva u Baru, pobijedivši u četvrtfinalu Rusiju rezultatom 81:65 (15:16, 17:20, 22:14, 27:15). Izabranici Dražena Brajkovića rano su poveli 11:2, ali su se već do kraja prve četvrtine našli u zaostatku te su na veliki odmor otišli s minusom od četiri poena. Ništa bolje nije počelo ni drugo poluvrijeme, jer su Rusi, trima uzastopnim tricama, u 26. minuti stigli do najviših +9, 38:47. No, tek tada je krenula prava Hrvatska. Brzoja je pokrenuo seriju, nastavio je Lebo pa Šarić, Bundović i Junaković za vodstvo 54:50, uoči posljednjih deset minuta igre. Šarić i Bundović, odmah na otvaranju četvrte četvrtine, pogodili su dvije trice za +10 (60:50), Rusi su uzvratili istom mjerom, a neizvjesnost je potrajala do pet minuta prije kraja. Kod rezultata 64:60, Hrvatska je ubacila u višu brzinu, napravila seriju 17-5 i ostvarila veliku pobjedu. Dario Šarić zabio je 34, uz devet skokova, Martin Junaković 18, uz tri skoka i četiri asista, a Filip Bundović 14 poena, uz pet skokova. Uz njih, najveći doprinos dali su Karlo Lebo (8p, 8sk) i Mislav Brzoja (5p, 7sk, 3as), a ta je petorka odigrala gotovo cijelu utakmicu. Sedam minuta igrao je Nikola Urli (2p), a četiri Zadranin Dominik Mavra, kojega još uvijek muče problemi sa zglobom. Protivnik u današnjem (18,45) polufinalu je bolji iz sinoćnjeg susreta Španjolaca i Francuza. Dodajmo još da je ženska kadetska reprezentacija, čija je pomoćna trenerica Zadranka Marija Sipina, u prvom kolu EP-a u Grčkoj, poražena od Francuske 74:79, dok je jučer upisala prvu pobjedu, protiv Srbije, 90:67. Danas (18,45) igra protiv Italije.