Subota, 20. travnja 2024

8 C°

Ural ipak previsok Borik-Puntamici

13.09.2008. 22:00

Jedna tvrda, a na trenutke i borbena utakmica otišla je na stranu momčadi iz Rusije koja je ipak popunjenija s mnogo kvalitetnijih i skuplje plaćenih igrača. Ural je dominirao tijekom čitave utakmice, osim treće četvrtine kad su igrači Borika zaostatak sveli na samo sedam poena. Igrači Borika su se silno trudili, ali s 21 izgubljenom loptom i izrazito lošom šuterskom večeri nije se više moglo. Tri minute prije kraja imali su tri napada pri rezultatu 48:54, ali su brzopletim i nesigurnim dodavanjima omogućili Rusima da prednost poduplaju. Jedini koji je odigrao pristojnu partiju je bio Ante Dević koji je bio i najefikasniji s 14 koševa.
– Zanimljiva utakmica. Mi smo dosta toga isprobavali miksajući petorke. Držali smo se dosta dobro i na kraju je razlika ipak malo prevelika jer smo bili u utakmici do zadnjih 30 sekundi utakmice. Ono što me smeta je veliki broj izgubljenih lopti i puno grešaka koje opravdava činjenica da je dosta novih igrača i trebat će malo vremena da se to sve posloži – kazao je trener Bujan nakon utakmice.
BORIK-PUNTAMIKA  –  URAL GREAT 48:60
(17:21, 9:25, 13:7, 9:17)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja 200. Suci: Hordov i Smolić (oba Zadar).
BORIK-PUNTAMIKA: Baždarić, Dundov 3, Bulić, Grgurović 4, Pavić 3, Baričević 1, Dević 14, Mrva 5, Begonja, Tomić, Jurjević 8, Žorž 4, Đugum 6. Trener: Tihomir Bujan.
URAL GREAT: Khliholitov 10, Bashminov, Jones 8, Ionov 3, Biggs, Dalmov, Khamitov 11, Varlamov 5, Surovcev 15, Chernov 2, Rindin 2, Barzailov 4, Khomiakov. Trener: Dvinyaninov.