Utorak, 23. travnja 2024

Zadrani treći

13.09.2009. 22:00

Bazen na Višnjiku u subotu i nedjelju ugostio je četiri najbolje momčadi na završnici vaterpolskog B Prvenstva Hrvatske za mlađe juniore. Osim domaćina prvenstva, Zadra 1952, na finalnom turniru nastupili su igrači Gusara iz Mlina, rovinjskog Delfina te predstavnici slavonske regije – Kruna iz Osijeka. U subotu su odigrane dvije utakmice prvog kola. Vaterpolisti Krune pobjedom su protiv Gusara najavili borbu za zlatnu medalju. Zadrani također upisuju dva boda svladavši goste iz Rovinja. Iako je na početku susreta izgledalo da se radi o ravnopravnim protivnicima, iz četvrtine u četvrtinu, prednost Zadrana stalno se povećavala do konačnih 11:5. Raić i Stipić upisuju po četiri pogotka čime osiguravaju mirnu završnicu pred prvi nedjeljni ogled s vaterpolistima Gusara.
Suprotno očekivanom, pobjeda u utakmici 2. kola pripala je igračima iz Župe dubrovačke. Nakon ranog isključenja Plantaka, Zadrani do kraja prve četvrtine uspijevaju stići minimalnu prednost Gusara. No, ostatak utakmice u potpunosti pripada gostujućoj momčadi u kojoj se igrom i golovima istaknuo Robert Palunčić, jedan od najboljih igrača na turniru. Dekoncentrirana igra Zadra i dobra obrana Gusara rezultirala je olako izgubljenim loptama i nerezonskim šutevima prema Zecu – vrataru momčadi iz Mlina. Nažalost, domaće publike, susret završava s osam golova prednosti za Gusar.
Loše jutarnje izdanje Zadar je imao priliku popraviti u posljednjem kolu i utakmici s Krunom. Vaterpolisti Dražena Adžića i Gorana Jovančevića bolje otvaraju susret i bilježe prednost u prve dvije četvrtine. Nekoliko dobrih obrana Curaća i iskorišteni igrač više, odnosno izvrstan lob Nike Jurline nekoliko sekundi prije poluvremena odveli su Zadar na odmor s rezultatom 7:4. Nastavak je ponudio nešto bolju igru Osječana, što je prisililo Dražena Adžića na minutu odmora pred kraj trećeg dijela. Kraj susreta obilježila je neizvjesnost. Igralo se gol za gol, a pogoci Stipića i Jurline pokazali su se dovoljnim za konačnih 12:11. Da je Kruna u posljednjem napadu uspjela izjednačiti, bod bi im bio dovoljan za osvajanje prvog mjesta. Ovako je u zatvorenom krugu između momčadi Zadra, Gusara i Krune (svi po 2 pobjede i jedan poraz), odlučila najbolja gol razlika Gusara iz Mlina. Kruna osvaja drugo, a Zadar 1952 treće ispred rovinjskog Delfina.
– Ukupno gledajući, može se reći da sam zadovoljan. Žao mi je zbog propuštene prilike protiv Gusara čiji su nas igrači lako preplivavali i postizali golove iz kontri. Naši vaterpolisti mlađi su od konkurencije, a samim time i fizički inferiorniji, što je svakako utjecalo na ishod druge utakmice – rekao je nam je nakon zadnje utakmice trener Zadra Dražen Adžić.
Predsjednik Zadra 1952 i zadarski dogradonačelnik Dražen Grgurović uručio je medalje i pokale najboljim momčadima i igračima, proglasivši turnir zatvorenim. Najbolji strijelac bio je Robert Palunčić iz Gusara, najkorisniji igrač je Filip Kutnjak iz Krune, dok je njegov kolega Josip Lukač proglašen prvim vratarem završnice juniorskog B prvenstva. Ante Bura iz Šibenika, Željko Šarić iz Biograda te Zadrani Ante Rogić i Igor Rozić dijelili su pravdu na šest odigranih susreta.
– Zadovoljan sam kvalitetom igre. Klubovi sudionici ovog turnira demonstrirali su odličan rad s mlađim juniorima. Ovo je dokaz da i niži rangovi natjecanja mogu stvoriti kvalitetne mlade igrače koji će sutra po potrebi uskakati u prve momčadi – rekao je Kornelije Buča, povjerenik HVS-a.
Rezultati: Zadar 1952 – Delfin 11:5, Kruna – Gusar 12:8, Zadar 1952 – Gusar 5:13, Delfin – Kruna 9:18, Zadar – Kruna 12:11, Gusar – Delfin 18:6