Ivan Gobin prvi kroz cilj prvog Šibenskog sprint triatlona

15.09.2018. 08:45

Prvi Šibenski sprint triatlon održan je prošli vikend u organizaciji Triatlon kluba Šibenik, a lokacija je bila doista jedinstvena. Plivalo se, bicikliralo i trčalo u kanalu sv. Ante, odnosno na tamošnjoj šetnici, "u sjeni" tvrđave sv. Nikole. Kao prvi pobjednik u konkurenciji 54 natjecatelja ostat će upamćen Ivan Gobin iz TK Zadar, koji je slavio ispred Dalibora Vujevića (TK Swibir) te Srđana Latinovića (TK Split). Osim sprint triatlona (750 metara plivanja, 20 kilometara vožnje bicikla, 5 kilometara trčanja), održan je i dječji akvatlon (plivanje i trčanje) u dva uzrasta, kao i pet kilometarska trkačka utrka za građanstvo, koja je privukla 30-ak trkača. Mini triatlonci Zadra nastupili su na aquatlonu. U početnicima A zlatni su bili Mareta Štulina i Jakov Bljaić, srebrni Karlo Pantalon, brončani Stipe Perić kao dok je četvrti završio Duje Marinović. Među početnicima B zlatne medalje osvojili su Korina Perić i Luka Ivanović, srebrne Mila Rukavina i David Štulina dok je Kata Ćurko bila brončana. Kod mlađih kadeta zlatnu medalju osvojili su Eni Petroša i Luka Belić. Zadar sutra nastupa na Šoltanskom aquatlonu, a iz kluba i vijest da je još uvijek aktualan upis djece 1. i 2. razreda.
U Šibeniku su bili i članovi zadarskog Triatlon kluba TNT. Iva Perinić bila je treća u ženskoj konkurenciji i najbolja u kategoriji do 30 godina. Po jedno mjesto lošije plasirane u ukupnom redoslijedu žena ciljem su prošle Ana Lipošćak i Elizabeta Mikolić dok je osmo mjesto osvojila Mirjana Luštica. Najbolji rezultat kod muškaraca je sedmo mjesto Zvonka Škorića. Slijede: 9. Josip Bugarija, 18. Luka Čirjak, 27. Branko Čerina te 29. Goran Midžić. U uličnoj utrci na 5 km Mate Maksan bio je 3. ukupno dok je Boris Luštica završio peti.