Marin potopila Pleter

13.10.2013. 22:00

Ina Marin sa šest je trica iz deset pokušaja potopila riječki sastav. Domaća ekipa u ovom dvoboju jednostavno nije imala šanse, iako su pred početak susreta kotirale kao favoritkinje. Koliko su, zaista košarkašice Zadra bile dominantne u ovom susretu dokazuje i činjenica da su primile samo 47 poena te da Riječanke nisu uspjele dobiti nijednu četvrtinu. Ina Marin je veliko pojačanje i već sada se vidi da će biti vođa ove mlade, čisto zadarske ekipe. Ostale su dale svoj doprinos. Pogotovo u obrani.
Kao i uvijek cilj Zadranki je ostanak u ligi i gostujuće pobjede vrijede zlata. No dolaskom Marin ova ekipa može napraviti i više od ostanka. Jer Pleter nije loša ekipa, doveli su i američko pojačanje, a Zadar ih je pregazio. Uz fantastičnu Inu Marin koja je u konačnici postigla 24 poena, dvoznamenkaste su bile i igračice u reketu Lara Majstorović koja je zabila 12 te Lara Nikpalj koja se zaustavila na 10 koševa. No važno je napomenuti da je čak osam igračica Zadra postizalo poene te da je svoje prve minute dobro iskoristila povratnica Glorija Sikirić.
U drugom kolu Zadranke dočekuju Novi Zagreb, sastav koji je ipak iznad svih. No ovom pobjedom, zaista mogu igračice trenerica Marije Mazije opušteno odigrati taj dvoboj.
Ostali rezultati 1. kola: PGM Ragusa – Gospić 89:50, Medveščak – Šibenik 57:66, Studenac Omiš – Rockwool Pula 76:62, Novi Zagreb – Split (igrano sinoć).

PLETER – ZADAR 47:68

(12:16, 13:16, 10:22, 12:14)
RIJEKA – Dvorana “D. Lukarić”. Gledatelja 100. Suci: Sušanj, Terlević (Rijeka), Hadžić (Pula).
PLETER: Blažević, Marošević, Božić 13 (3-4), Prgomet 2, Mršić, Kovačević 15 (1-1), Miličević, Toone 7 (1-2), Tomić 6 (1-1), Milković 4, Marošević.
ZADAR: Strmelj 9 (1-1), Baždarić, M. Erslan 2, Marin 24, Sikirić 2, Nikpalj 10, A. Erslan 7, Majstorović 12, Milovac, Frakin 2.