Očekivano do druge pobjede

13.10.2013. 22:00

Najteže su ovakve utakmice u kojima unaprijed očekujemo pobjedu – kazao je trener Zadra Marin Masnić

Kako se i očekivalo odbojkaši Zadra ostvarili su pobjedu vrlo dobrom igrom u prvom i donekle u drugom i trećem setu. Nakon vodstva gostiju u prvom setu 4:2 Zadrani preuzimaju inicijativu i serijom prelaze u vodstvo 6:5. Serija se nastavlja i dalje sve do uvjerljivih 25:13. Drugi set išao je malo teže jer su nakon vodstva domaćih 8:6 gosti preokrenuli poveli od 10:8 sve do 16:14 kada opet Zadrani prave seriju i na koncu pobjeđuju 25:20. Treći set bio je preslika drugog. Naime, gosti vode sa čak 16:8, no nakon minute odmora domaći se opet bude. Tako se vodstvo gostiju polako topi te Zadar dolazi do izjednačenja 17:17 i prelazi u vodstvo koje ne ispušta do konačnih 25:20.
– U svakom slučaju očekivali smo pobjedu. Protivnik je bio slabiji, međutim, mi smo se u pojedinim trenucima opustili ali smo kada je trebalo stisnuli zube i kao momčad dobili utakmicu. To je tako u sportu, kada vidiš da je protivnik slabiji opustiš se, ali ipak smo na kraju pokazali da smo bolja i jača momčad i da ni u jednom trenutku pobjeda nije bila upitna.

ZADAR – BROD 3:0

(25:13, 25:20, 25:20)
ZADAR – Lučić, Čavrag, Surać, Karamarko, Buterin, Škara, Babić, Grubišić, Frleta, Kvartuč, Belić, Žorić. Trener: Marin Masnić.
BROD: Garić, Peić, Džeba, Sabo, Aludrović, Markinović, Jurić, Kovačević, Baltić, Popović. Trener: Zoran Bilić.