‘Zmajčeki’ prikovali Zadrane za dno

14.10.2018. 21:34
‘Zmajčeki’  prikovali  Zadrane za  dno

Nakon šokantnog poraza od Zaboka Zadrani su i na gostovanju u sablasno praznoj Areni Stožice morali priznati Petrol Olimpiji da je puno  bolja momčad iako je dojam da su Slovenci odigrali ispodprosječnu  utakmicu. Treći je to poraz Zadrana u ABA ligi s kojim su se zacementirali na dno ljestvice zajedno s Cibonom i Krkom, a i pripadnici Tornada  koji su stigli i do Ljubljane bodriti svoje ljubimce iskazali su svoje nezadovoljstvo igrama Zadra krajem utakmice skandirajući: Pipane odlazi!
Kako su završili tako su i započeli utakmicu igrači Zadra koji su otvaranje odradili potpuno anemično i bezidejno te su već nakon pet minuta  imali dvoznamenkasti zaostatak. Pod košem su Jones i Radulović radili  što su htjeli te je Olimpija iskoristila mljohavi ulaz Zadra za vodstvo 14:4.  Nije ni nastavak prve dionice donio poboljšanje jer su 'zmajčeki' nastavili puniti koš Zadrana koji su se ulaskom u drugu četvrtinu morali  suočiti s nevjerojatnih 29 primljenih poena (29:16). Da ne bi došlo do katastrofe već u ranoj fazi utakmice pobrinula se druga Pipanova postava  na čelu s Lovrom Bašićem. Povezalo se nekoliko obrana, a i opustila se  ruka što je na pet minuta do  poluvremena  spustilo veliku prednost domaćina na tek četiri poena (32:28). Bašić i Marić su tricama potvrdili 12- 2 seriju Zadra koji je u tim trenucima djelovao kao potpuno druga  momčad u odnosu na onu iz prve četvrtine. Postava Bašić, Marić, Planinić u suradnji s Krajinom i Littleom pokazala je čvrstinu i u nekim trenucima čak i kreaciju u napadu,  no uzvratila je ubrzo 7-0 serijom Olimpija  za povratak u mirne vode (39:28). Ljubljančani su posebno koristili visinu i spretnost Mirze Begića pod košem, a kad bi ga nekim čudom Zadrani zaustavili s perimetra su neumoljivo trpali Lapornik i Špan tako da je  na poluvrijeme slovenska momčad otišla s 48 zabijenih poena i 11 viška  (48:37) na svojoj strani.
Efikasnost domaćina osjetno je otupila tijekom  treće četvrtine, ali Zadar ni tu pogodnost nije uspio u potpunosti iskoristiti. Iako je Olimpija zabila u 10 minuta tek 10  poena, sve što je pošlo za  rukom Zadranima jest približiti se na tri zaostatka (57:54). Napadački nisu ni oni u tom razdoblju bili na razini osim Malcolma Granta koji je nakon blijede igre u prvom dijelu ubacio 8 poena u trećoj četvrtini. Iako su  imali početkom četvrte četvrtine nekoliko prilika za potpuni povratak u  utakmicu, nepreciznost i izgubljene lopte Pipanove momčadi su ponovno izašle na vidjelo. 'Zmajčeki' su nakon dugo vremena uspjeli povezati  nekoliko dobrih napada i umjesto u egalu Zadrani su se našli ponovno u  dvoznamenkastom zaostatku (70:58). Pokazala se ta serija Ljubljančana  od 8-0 ključnom jer do kraja utakmice Zadrani nisu uspjeli više doći  bliže od šest zaostatka nakon poena Božića (87:81), 34 sekunde prije kraja.
P. OLIMPIJA 91
ZADAR 81
(29:16, 19:21, 10:17, 33:27)
LJUBLJANA – Arena Stožice. Gledatelja: 500. Suci: Milivoje Jovčić,  Radoš Arsenijević i Branislav Mrdak.
PETROL OLIMPIJA: Reynolds 9 (5-6), Jones 11 (1-2), Špan 19 (1-2),  Bubnić, Lazić 5, Šamanić 3 (3-4), Lapornik 19 (4-4), Begić 14 (2-5),  Badžim 4, Mesiček 2 (2-2), Rebec, Radulović 5 (1-1). Trener: Zoran Martić.
ZADAR: Grant 16 (3-5), Bašić 3, Marić 8, Krajina 11 (1-2), Vuković 5  (1-2), Brzoja, Špralja 7, Tomas, Little 9 (4-4), Božić 20 (4-4), Planinić 2.  Trener: Aleš Pipan.
Šut za dva: P. Olimpija 21-41 (51%); Zadar 25-51 (49%).
Šut za tri: P. OLimpija 9-17 (53%); Zadar 6-25 (24%).
Slobodna bacanja: P. Olimpija 22-30 (73%); Zadar 13-17 (77%).
Skokovi: P. Olimpija 37 (29+8); Zadar 30 (19+11).
Osobne pogreške: P. Olimpija 24; Zadar 28.