Četvrtak, 28. ožujka 2024

14 C°

Matea Čerina zlatna u štafeti, Veroniki Šokoti srebro u koplju

15.06.2021. 07:08

U Istanbulu je prošli vikend održano atletsko juniorsko (U-20) Prvenstvo Balkana na kojem su nastupile i Veronika Šokota (AŠK Zadar) te Matea Čerina (AŠK Benkovac). U štafeti 4×100 m Čerina je osvojila zlatnu medalju s rezultatom 46.49 sekundi. U štafeti su bile i Daniela Jelić, Melani Bosić, Klara Koščak te su postavile novi juniorski državni rekord. U pojedinačnoj konkurenciji Čerina, koja je četiri godine zaredom u izboru Zadarskog lista sportska nada godine, nastupila je na 100 m gdje je u kvalifikacijama imala šesto vrijeme (12.00 sekundi). Tako je izborila finale u kojem je bila sedma (12.21 sekundi). Mateu uskoro sa seniorskom reprezentacijom očekuje nastup na Europskom kupu u Bugarskoj.
Medalju je osvojila i Šokota, srebrna u bacanju koplja. Aktualna hrvatska rekorderka za mlađe juniorke najbolji rezultat imala je u prvoj seriji u kojoj je koplje doletjelo na 55,05 m. Zlatna je bila Adriana Vilagoš iz Srbije, inače Šokotina vršnjakinja (57,33 m). Hrvatska je ukupno u Istanbulu osvojila 11 medalja, tri zlatne, sedam srebrnih i jednu brončanu.