Ragbijaši igrom pokazali više nego rezultatom

Adam VIDAS

Konačnih 13:38 ne sugerira trud potreban ragbijašima Sinja da u dvoboju petog kola odnesu bodove s Višnjika. Zadar je, naime, prekjučer pružio više nego solidan otpor favoriziranim gostima, posebice u prvom i početkom drugog poluvremena, no neiskustvo i nekoliko nepotrebnih pogrešaka u nastavku koštali su ih povoljnijeg rezultata. Nakon 80 atraktivnih i sadržajnih minuta dade se zaključiti da su „zeleni" konačno sazreli za prvo prvoligaško slavlje.

Da će Sinj imati dosta muke s novacima u ligi vidjelo se već početkom susreta. Odlučnost Zadrana najzaslužnija je što je sastav iz Cetinske krajine u prvom poluvremenu uspio realizirati samo jedno polaganje, odnosno jedno pretvaranje, dok je iskorišteni kazneni udarac Mikasa domaćima bio dovoljan za aktivnih 3:7, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Sličan odnos snaga gledali smo i početkom drugog perioda, a Zadar je u 52. minuti došao na samo dva poena zaostatka. No, kod 15:13 jedan je događaj kola domaćih nepovratno pogurao nizbrdo.

- Sve smo imali u svojim rukama, međutim, naš je igrač nepotrebno ušao u raspravu sa sucem nakon isključenja njegovog suigrača, što je odredilo daljnji tijek dvoboja. S dva igrača manje bili smo prisiljeni igrati najvažniji period utakmice, kada smo počeli i lagano fizički padati, te povratka nije bilo - izjavio je Zlatko Vunjak, trener Zadra koji je osvrt na ogled sa Sinjanima zaključio riječima:

- Do tog trenutka nismo bili inferiorni u niti jednom segmentu. Zato na kraju mogu biti zadovoljan igrom, ali ne rezultatom i disciplinom, na kojoj ćemo morati još poraditi. Nadam se da će do doigravanja sve sjesti na svoje mjesto.

ZADAR - SINJ 13:38 (3:10)

ZADAR - Igralište ŠRC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Mario Dragičević, Petar Matosić, Špiro Matić.

ZADAR: Eškinja, Bračić, Burčul, Nađ, Baričić, Bezenšek, Eterović - Sorić, Pavelić, Komar, Klarić - Kukuz 2, Fatović, Delonga, Bjelobabić, Andabak 5, Mikas 6, Klečina, Troskot, Ražnjević, Labrović, Mijić. Trener: Zlatko Vunjak.

SINJ: Čurić, Jurić, Vučak, Majić, Đipalj 5, Malbaša, Tomić, Filipović - Grčić 5, Klarić - Kukuz 2, Pavlović 6, Šolto, M. Grčić 10, Vučemilo 5, Žigo, Gugić, Đipalo, Vrgoč 5, Šušnjara, Efendić, Vidić, A. Grčić. Trener: Ivan Šafradin.