Raspucane Zadranke slavile u 3. kolu Prve lige košarkašica

Pogađale i iz "svlačionice"
I prije utakmice bilo je jasno da su Zadranke favoritkinje, a ozbiljnost s kojom su domaće ušle u utakmicu gošćama nije ostavilo nikakvu nadu
ŽKK Zadar

Zadranke su se u domaćem debiju u novoj sezoni publici predstavile u novim dresovima (nakon šest godina), ali i odličnom igrom u kojoj su sve djevojke dobile priliku, a njih 11 je upisalo poene. U konačnici je završilo 110:66.  S dvije trice predstavila se povratnica Nina Krstić, Ena Gardijan i Lara Prenđa prvi put su zaigrale pred domaćom publikom, a prvi nastup imala je i Splićanka Tea Turić. I prije utakmice bilo je jasno da su Zadranke favoritkinje, a ozbiljnost s kojom su domaće ušle u utakmicu gošćama nije ostavilo nikakvu nadu. Nakon dvije minute na semaforu je pisalo 5:6 da bi pet minuta kasnije " bijelo-plave" odjurile na 23:6. Na poluvremenu su Zadranke imale čak plus 37 (60:23). Tek su u posljednoj četvrtini domaće malo popustile, a i razigrala se Galušić kod Zagrepčanki koje su tako uspjele pobijediti u posljednoj četvrtini. Dakako, nije to pokvarilo odličan dojam igračica Marije Mazije koje nakon dva nastupa imaju isto toliko pobjeda.Lara Nikpalj sa 17 poena i 10 skokova upi

sala je dvostruki-dvostruki učinak, Nina Dedić ponovno je bila precizna za dva (9-11), Nika Jelenković vrlo racionalna za tri (3-4), Anđela Oštrić podijelila je sedam asistencija... Ukratko, bila je to večer u kojoj je jedino pitanje bilo hoće li Zadar ubaciti više od 100 poena i kolika će biti konačna razlika....