Potopljen Brod

14.11.2010. 23:00

U dvoboju momčadi koja pretendira za sam vrh i posljednjeplasiranoga sastava lige nije bilo velikih neizvjesnosti. Zadar je rutinirano i borbeno došao do tri nova boda te sjeo na drugo mjesto na ljestvici. Izjednačeno je bilo samo do 3:3, na prvi se odmor ide s rezultatom 8:5 i Zadar povećava prednost sve do velikih 15:8, a na drugi sudački odmor sastavi odlaze silovitim udarcem Filipa Hrabrova za 16:9. Zadar održava veliku razliku od 7-8 poena i s nekoliko prekrasnih smečeva Ivana Škare, Josipa Viduke i Filipa Hrabrova okončava prvi set s devet razlike. Zadar i Brod izmjenjuju se u drugomu setu u vodstvu do 10:10. Filip Hrabrov domaćemu sastavu vraća prednost kod 11:10, a Brođani dvojnim blokom zaustavljaju Trpimira Burčula za novo izjednačenje 12:12. U sljedećemu napadu Brod dolazi do nove prednosti i trener Zadra Marin Masnić zove time-out. Viduka izjednačuje za 13:13 a braća Hrabrov donose Zadru s tri dvojna bloka 16:13. Filip Hrabrov povećava za 17:13, Borna Mašić smečira pokraj terena i trener Broda Zoran Bilić zove predah za svoje igrače. Kod rezultata 19:14 trener Masnić uvodi Donata Mandića umjesto Filipa Hrabrova, a Ivan Hrabrov izvrsno reagira kod 20. i 21. poena Zadra, prvo agresivnim smečom na prvu loptu a onda i uspješnim zaustavljanjem gostujućega napada. Zadar popušta kod vodstva 23:15 te gosti prave miniseriju 0:3 za 23:18 pa Zadrov trener koristi svoj drugi time-out. Brođani nastavljaju borbeno i imaju 23:20 a Pavao Šimić na svomu servisu šalje loptu u aut. Brođani osvajaju još jedan poen te točku na i u drugomu setu stavlja Ivan Škara za konačnih 25:21. Trpimir Burčul dijagonalnim smečem na desnu stranu te Stipe Belić donose Zadru prednost 8:7 u trećemu setu u kojemu su Brođani imali na početku 1:3 i 3:5. Na servis Trpimira Burčula Zadar povećava prednost na 7:10. U sljedeća dva smeča Ivan Hrabrov u prvomu ne uspijeva pogoditi paralelu nakon smeča prve lopte, a u drugom napadu lopta svršava na gostujućemu parketu za 8:11. Brođani prve seriju 0:4 i Zadar je ponovo u problemu jer gosti imaju vodstvo 11:12. Domaći gonjeni nervozom svoga trenera uz ivicu igrališta uzvraćaju s 4:0 za 15:12 te sastavi odmaraju kod Zadrove prednosti 16:13. Kod 21:17 trener Masnić daje priliku Šimi Mijoloviću i Donatu Mandiću a gostujući sastav smanjuje prednost na 21:20 te trener Masnić zove predah. Ivan Škara osvaja 22. i 23. poen i gosti zovu predah. Josip Sabo smanjuje na 23:21, Škara radi 3. poen u nizu za Zadrovih 24:21. a Zvonimir Barić okončava smečom za 25:21.
– Odigrali smo danas utakmicu kako možemo, u okviru svojih mogućnosti. Volio bih da se u Zadru malo objektivnije sudi i u trenucima dok se lomi utakmica da suci ipak nisu toliko naklonjeni domaćinu. Zadar se danas trudio, bili su bolji i svaka čast protivniku – rekao je Zoran Bilić, voditelj gostiju.
– Prvi set smo dobili dosta lako. Drugi i treći set sam dosta mijenjao i neki su negodovali zbog toga. Ako mladi neće protiv zadnje ekipe pokazati što mogu, kada će? Zadovoljan sam i važno je da su mladi igrali – rekao je Zadrov trener Marin Masnić.

ZADAR – BROD 3:0

(25:16, 25:21, 25:21)
ZADAR – Dvorana ŠRC Višnjik. Gledatelja: 33. Suci: Dinko Ninić (Šibenik) i Vedran Juravić (Zadar).
ZADAR: Števanja, Viduka, Burčul, Mandić, Škara, F. Hrabrov, Barić, Belić, Mijolović, Bakale, I. Hrabrov, Šestan. Trener: Marin Masnić.
BROD: Garić, Sabo, Šimić, Mašić, Bubalo, Gelo, Odobašić, Džeba. Trener: Zoran Bilić.

Prva HOL (m)

Rezultati 6. kola: Zadar – Brod 3:0, Vukovar – Mladost KL II 2:3, Rovinj – Goran 3:0, Gornja Vežica i Split slobodni.
Vukovar 13, Zadar 10, Mladost II 9, G. Vežica 8, Split, Rovinj 7, Goran, Brod 0
U 7. kolu (20./21. studenoga) igraju: Mladost KL II – Zadar, Goran – Gornja Vežica, Split – Rovinj, Brod i Vukovar slobodni