Morača Zadranima i dalje ostala neosvojiva utvrda

Anzulovićeva momčad poražena u 8. kolu na gostovanju kod Budućnosti
Iskreno očekivao sam više, možda i previše u ovom trenutku za moju momčad. U nekim situacijama smo pali u koncentraciji, odlukama koje moraju biti bolje i to je dovelo do zaslužene pobjede Budućnosti - kazao je Anzulović
ABA LIGA
Budućnost nije dala priliku Zadranima za iznenađenje

Sportska dvorana Morača je nakon subote navečer ostala i dalje mjestom gdje košarkaši Zadra na pobjedu čekaju još od davne 2006. godine. Momčad Vladimira Anzulovića u 8. kolu regionalne lige upisala je sedmi poraz (84:69) ostavši bez ijedne prilike u 40 minuta dvoboja s domaćim sastavom. Budućnost je može se to slobodno kazati profesorski odradila posao, rutinski je upisala dva nova boda ne dopustivši gostima ni u jednom trenutku utakmice da im ozbiljnije zaprijeti. Kvaliteta i širina rostera kojeg pod sobom ima renomirani stručnjak Aleksandar Džikić pokazala se prevelikom preprekom Anzulovićevom sastavu koji će pak svoju priliku za bijeg sa samog dna abaligaške ljestvice morati potražiti u nekim drugim dvobojima, kontra momčadi koje su im više po mjeri.

Solidan otpor do poluvremena

Jedino što se može izdvojiti kao nekakav plus za momke s Višnjika je to što su nisu dopustili domaćinu da ih rezultatski deklasira, iako veći dio zasluge za to »postignuće« ipak pripada treneru Podgoričana koji nije forsirao koš razliku već raspodjelu minutaže unutar svojeg tima, pa su u redovima Budućnosti svi igrači zaslužili ravnomjernih 20-ak minuta i svi su se redom upisali u listu strijelaca. Najbolji period utakmice za goste bio je sami početak kada su nakon trice Cartera došli do jedinog vodstva (0:3), poslije toga je sve bilo u znaku domaćeg sastava koji je do prve ozbiljnije prednosti (21:13) stigao koncem prve četvrtine nakon dobre dionice visokih igrača (Barović i Jagodić-Kuridža). Poklopilo se to plodonosno razdoblje Budućnosti s izlaskom zadarskog kapetana Mavre s terena, a njegova alternacija Junaković se nije baš snašla po ulasku u igru. U prvih deset minuta Zadar je preživljavao na račun individualne kvalitete Cartera, a u drugoj dionici u njegove cipele je ušao Drežnjak koji je s tri trice održavao svoje na kakvoj-takvoj distanci. Da nije bilo preciznosti izvan perimetra Zadrani bi se već nakon 20 minuta našli u ogromnom deficitu, ovako su 14 minusa (36:22) pretvorili u solidnih 11 (45:34) kupivši nadu da se može zaprijetiti favoriziranim Podgoričanima u nastavku. No, pokazala se to tek utopijom, jer se situacija iz prvog samo preslikala u drugom poluvremenu. Budućnost je igrala taman koliko joj treba da održi svoju dvoznamenkastu stečevinu, a jedini moment u kojem su Zadrani uspjeli probitu tu granicu zbio se početkom četvrte četvrtine nakon ubačaja Drežnjaka za osam zaostatka (61:53).

Malo raspoloženih pojedinaca

Ta je gostujuća prijetnja ponukala domaći sastav na ekspresni odgovor preko Drobnjaka i Micova za 68:53 i tu je nastojanjima Zadra da prekine crni niz poraza na Morači došao kraj. Protiv sastava koji spada u samu kremu abaligaške elite taj pothvat je uistinu bilo teško očekivati, posebno kad Anzulović nije u ovom srazu imao više raspoloženih pojedinaca izuzev tek Cartera (15p), Bursaća (12p) i Drežnjaka (11p). Kolika su dominantni bili domaći košarkaši u ovom dvoboju najbolje će potvrditi njihova ukupna timska valorizacija 101 dok su momci s Višnjika skupili tek 69 indeksnih bodova. Jednosmjernu ulicu u crnogorskoj prijestolnici priznao je nakon završetka utakmice i trener Zadra čestitavši Budućnosti na zasluženoj pobjedi.
- Čestitke Budućnosti na zasluženoj pobjedi i dobroj energiji. Očekivali smo to od njih, znali smo da imaju problema s ozljedama i da će se dodatno skupiti i motivirati zbog toga. Iskreno očekivao sam više, možda i previše u ovom trenutku za moju momčad. U nekim situacijama smo pali u koncentraciji, odlukama koje moraju biti bolje i to je dovelo do zaslužene pobjede Budućnosti - kazao je Anzulović nakon novog poraza u regionalnoj ligi.