6 C°

Popović za pobjedu s istekom vremena

Autor: Roman Morović

15.02.2013. 23:00

Vrijeme je isteklo. Brose Baskets je nakon 45 minuta igre vodio protiv Žalgirisa 87:85, no utakmica u Bambergu još nije bila gotova. O pobjedniku je odlučivao Marko Popović. Sam, na liniji slobodnih bacanja, uz gotovo sedam tisuća zvižduka s tribina. Prethodno je izborio prekršaj na trici. Prvo, drugo i treće, sve je hladnokrvno pogodio za veliku pobjedu svoje momčadi, 87:88. Prije toga je u produžetku stavio i tricu i dvicu, kojima je Žalgiris minus dva okrenuo u plus tri, utakmicu je završio s ukupno 21 poenom (3-3 za dva, 3-8 za tri, 6-7 sl. bac.) za nešto više od 27 minuta. Bila je to još jedna sjajna večer zadarskog košarkaša, koji je već triput u sedam utakmica drugog kruga Eurolige otišao preko 20 poena. I jedan je od najzaslužnijih što je Žalgiris još u punoj utrci za četvrtfinale.
Dramatičnu je pobjedu, također u Njemačkoj, ostvario i drugi Zadranin u Euroligi, Luka Žorić. Njegova je Unicaja slavila kod Albe u Berlinu rezultatom 65:67, zahvaljujući trici Marcusa Williamsa u posljednjoj sekundi. Bila mu je to prva na utakmici (ukupno 10 poena), prethodne četiri je promašio. Najefikasniji u momčadi iz Malage bio je Krunoslav Simon sa 12 poena, a Žorić je za 23 minute zabio sedam (2-6 za dva, 3-3 sl. bac.), uz pet skokova. U derbiju vodećih u skupini A, Real Madrid je doživio prvi poraz na gostovanju kod Efesa u Istanbulu, 74:72. I tamo je bilo neizvjesno do posljednje lopte, a šut iza linije 6,75 za moguću pobjedu Španjolaca promašio je Jaycee Carroll. CSKA je u Moskvi uvjerljivo svladao Panathinaikos sa 86:69 pa tablica na polovici drugog kruga izgleda ovako: Real i Efes 6-1, CSKA 5-2, Panathinaikos 4-3, Žalgiris i Unicaja 3-4, Alba 1-6, Brose 0-7.
U skupini B Barcelona je u Tel Avivu pobijedila Maccabi rezultatom 77:82, uz 18 poena i šest skokova Ante Tomića, te ostala na vrhu s omjerom 6-1.