FOTOGALERIJA: Žorić i obrana Cibone ubili san o trofeju

POLUFINALE KUPA KREŠIMIR ĆOSIĆ
Vrhunska obrana Nazorove momčadi, a i nadahnuti Luka Žorić koji je zabio 30 poena bili su prevaga za finale Cibone u kojem će se sastati sa Cedevitom
Zvonko KUCELIN
Pred 7000 gledatelja Cibona je svladala Zadar

San o osvajanju prvog trofeja u Krešinom domu ni ove sezone neće biti ostvaren. Barem, što se Kupa „Krešimir Ćosić“ tiče. Cibona je u četvrtom pokušaju ove sezone svladala Zadar pred 7000 ljudi i tako nadoknadila sve ovosezonske gorke pilule koje je dobila od momčadi Aramisa Naglića. Vrhunska obrana Nazorove momčadi, a i nadahnuti Luka Žorić koji je zabio 30 poena bili su prevaga za finale Cibone u kojem će se sastati sa Cedevitom.

Teško otvaranje su imali domaći košarkaši, jer su u prve četiri minute zabili tek dva koša dok je na suprotnoj strani Cibonin centar Žorić bio neumoljiv.  Povratak sa odmora donio je sličnost sa početkom utakmice, jer je opet Žorić imao simultanku te je sa šest brzih poena u očaj bacio krcati Krešin dom.

Nada je ostala tinjati i na tribinama i na klupi Zadra, ali početak četvrte četvrtine po govoru tijela i po kretnjama igrača Zadra nije bio obećavajući, pogotovo nakon trice Tomasa za 45:59.

Špraljina trica i dva bacanja Ivanova ipak su donijela psihološki preokret, pogotovo kad je i Gray ubacio dva slobodna za 52:59. Šest minuta prije kraja tih sedam poena i nije bio loš zaostatak, a nakon kapetanove druge trice primakli su se Naglićevi igrači na 57:61, četiri minute do kraja. Pokušalo se sa zonom doći do šanse jer u igri jedan na jedan Žorić je bio nezaustavljiv, ali i tu taktičku zamku Cibona je riješila i otvorila put ka prolazu u finale. Ratkovica je svojim prvim poenima donio 57:65, a spoznaju o porazu Zadrani su dobili nakon trice Uljarevića za 11 nedostižnih prednosti (57:68), dvije minute prije kraja.

ZADAR 61

CIBONA 73

(16:18, 14:22, 13:16, 18:17)

ZADAR – Dvorana „Krešimir Ćosić“. Gledatelja: 7000. Suci: Sreten Radović, Siniša Herceg i Josip Radojković.

ZADAR: Knowles 7 (2-2), Bašić, Vladović 6, Ivanov 12 (6-7), Kraljević, Krajina 9 (1-2), Vuković, Brzoja 6 (1-2), Špralja 6, Gray 15 (5-5), Erslan, Božić (0-2). Trener: Aramis Naglić.

CIBONA: Bilinovac 2, Uljarević 14, Ratkovica 2, Geramipoor, Žorić 30 (6-9), Ćorić, Gilbert, Novačić, Bošnjak 6, Rozić 6 (4-4), Ljubičić, Tomas 13. Trener: Ante Nazor.

Šut za dva: Zadar 20-63 (32%); Cibona 27-55 (49%).

Šut za tri: Zadar 6-28 (21%); Cibona 9-22 (41%).

Slobodna bacanja: Zadar 15-20 (75%); Cibona 10-13 (77%).

Skokovi: Zadar 35 (23+12); Cibona 40 (33+7).

Osobne pogreške: Zadar 20; Cibona 22.