Utorak, 23. travnja 2024

Toni Filipi treći put zlatni

16.03.2021. 12:56

Saljanin Toni Filipi, član BK Gladiator, osvojio je titulu boksačkog prvaka Hrvatske u kategoriji do 91 kg. Natjecanje je održano u Boksačkom centru na zagrebačkom Velesajmu, a Filipi je u finalu nakon jednoglasne odluke sudaca slavio protiv Zvonimira Rebolja iz Osijeka. Filipi je kontrolirao meč otpočetka i nametnuo svoj ritam. Ovo mu je treći put da je postao prvak države nakon 2018. i 2019. godine dok ga je lani u polufinalu zaustavio Zagrepčanin Luka Plantić. Ovaj put nije morao nastupati u polufinalu budući da je za protivnika trebao imati klupskog kolegu Kristijana Duju Gaćinu koji mu je predao meč.
Na PH za mlađe seniore u kategoriji do 69 kg prvo mjesto osvojio je Petar Krešimir Knežević, član Sv. Donata. Zadranin je u finalu slavio protiv Fabijana Tomkića (Nokaut) te je proglašen i najboljih boksačem natjecanja. Na putu do zlata Knežević je u četvrtfinalu bio bolji od Leona Buzika (Rijeka) dok je u polufinalu svladao Gabrijela Debanića (Leona, Zagreb). Brončano odličje u istoj kategoriji pripalo je Vici Radoniću, članu Aresa. Radonić je nastup na PH počeo u osmini finala u kojoj je u teškom meču svladao klupskog kolegu Pina Rimanića dok je u četvrtfinalu pobijedio Timija Maslića (Thor). U polufinalu je izgubio od Fabijana Tomkića. Roka Bukvića iz Aresa u četvrtfinalu je izbacio Pavao Dekaris (Leonardo).