Pera prva u Pratu

15.05.2012. 22:00

Nakon nekoliko uspješnih turnira odigranih duž jadranske obale juniorska prvakinja Hrvatske Bernarda Pera (17) ostvarila je zapažen uspjeh na 20. međunarodnom juniorskom ITF (G2) turniru u talijanskom Pratu igrajući na zemljanoj podlozi. Bernarda je oduševila na turniru osvojivši prvo mjesto i to prilično uvjerljivo.
U prvom kolu suparnica Bokhua je uspjela uhvatiti samo jedan gem (6:0, 6:1). U osmini finala Bernarda je pobijedila petu nositeljicu Australku Storm Sanders u dva seta 6:3, 6:0. Potom je u četvrfinalu i u polufinalu izbacila dvije domaće tenisačice, najprije Lombardo sa 6:3, 6:2 te Prosperi sa 6:1, 6:0. Niti u finalu Bernarda nije imala većih problema protiv sedme nositeljice srpske tenisačice Ivane Jorović pobjedivši sa 6:3, 6:1.
Kako je uvjerljivo pomela sve suparnice, Bernarda sigurno neće još dugo biti 274. juniorka svijeta. S novim bodovima na juniorskoj se ljestvici spustila oko 120. mjesta. Bernarda je tako nadomak ulaska na dva najveća juniorska turnira Orange Bowl i Wimbledon, a za to joj potrebno još nekoliko bodova i plasman blizu 80. mjesta.