Eduardo zaključio kanonadu topnika

Autor: Z L

15.08.2009. 22:00

Minutu prije kraja utakmice Edurdo da Silva stavio je točku na “i” uvjerljive pobjede Arsenala (6:1)
Nogometaši Arsenala pregazili su Everton na otvaranju engleskog Premiershipa (6:1) te su zasjeli na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Izabranici Arsena Wengera već su do poluvremena vodili 3:0, u nastavku se dvaputa u listu strijelaca upisao Fabregas, a kanonadu “topnika” minutu prije kraja utakmice zaključio je Eduardo da Silva. Hrvatski reprezentativac, koji je u igru ušao u 72. minuti umjesto Robina van Persiea, našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme, te je jedan odbijanac od vratnice lako pospremio u mrežu. Trupe Arsena Wengera demonstirale su moćan nogomet protiv kojega nogometaši Evertona nisu mogli ništa.
Chelsea i Hull City utakmicom u ranijem terminu otvorili su sezonu, a “penzioneri” su nakon prvih devedeset minuta teškom mukom stigli do tri boda zahvaljujući raspoloženom Didieru Drogbi koji je s dva pogotka potopio goste s time da je pobjedonosni postigao u sudačkoj nadoknadi. Napadač iz Obale Bjelokosti osigurao je tako novom treneru Talijanu Carlu Ancelottiju uspješan prvenstveni debi. Inače, Hull je lani remizirao na Stamford Bridgeu (0:0), dva dana kasnije Luiz Felipe Scolari smijenjen je s mjesta trenera, ovaj put nedostajalo je malo da zagorča život Ancelottiju već na početku engleske avanture. Inače, računajući i prošlu sezonu, Chelsea je jučer upisao šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu i sedmu godinu za redom slavio je na otvaranju prvenstva.
Niko Kranjčar nije imao uspješno otvaranje sezone u dresu Portsmoutha, ekipa Fulhama odnijela je puni plijen s Fratton Parka zahvaljujući pogotku Zamore u 14. minuti. Hrvatski reprezentativac odigrao je čitav susret i bio je među aktivnijim pojedincima, no “mornari” nisu uspjeli pronaći put do mreže Schwarzera. Fulham je tako nastavio pozitivnu tradiciju, u posljednja četiri navrata nisu poraženi na gostovanju kod Portsmoutha. Tri boda je upisao i moćni Manchester City kod Blackburna predvođen Robinhom i Adebayorom, koji je City u trećoj minuti doveo u vodstvo. Posljednjih dvadeset minuta utakmice umjesto Robinha zaigrao je i bivši napadač Manchester Uniteda Carlos Tevez. Nikola Kalinić nije bio ni na klupi Blackburna.
Rezultati 1. kola: Everton – Arsenal 1:6 (Saha 90’/ Denilson 26′, Vermaelen 37′, Gallas 41′, Fabregas 48′, 70′, Eduardo 89′), Chelsea – Hull 2:1 (Drogba 37′, 90’/ Hunt 28′), Aston Villa – Wigan 0:2 (Martinez 31′, Koumas 56′), Blackburn – Manchester C. 0:2 (Adebayor 3′, Irleand 90′), Bolton – Sunderland 0:1 (Bent 5′), Portsmouth – Fulham 0:1 (Zamora 14′), Stoke C. – Burnley 2:0 (Shawcross 19′, Jordan 33′-ag), Wolverhampton – West Ham 0:2 (Noble 22′, Upson 69′), Manchester Utd. – Birmingham 1:0, Tottenham – Liverpool 2:1.