Eduardo zaključio kanonadu topnika

dudu_arsenal
ZAKLJUČIO GOLIJADU - Eduardo da Silva sezonu je otvorio pogotkom

Nogometaši Arsenala pregazili su Everton na otvaranju engleskog Premiershipa (6:1) te su zasjeli na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Izabranici Arsena Wengera već su do poluvremena vodili 3:0, u nastavku se dvaputa u listu strijelaca upisao Fabregas, a kanonadu "topnika" minutu prije kraja utakmice zaključio je Eduardo da Silva. Hrvatski reprezentativac, koji je u igru ušao u 72. minuti umjesto Robina van Persiea, našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme, te je jedan odbijanac od vratnice lako pospremio u mrežu. Trupe Arsena Wengera demonstirale su moćan nogomet protiv kojega nogometaši Evertona nisu mogli ništa.

Chelsea i Hull City utakmicom u ranijem terminu otvorili su sezonu, a "penzioneri" su nakon prvih devedeset minuta teškom mukom stigli do tri boda zahvaljujući raspoloženom Didieru Drogbi koji je s dva pogotka potopio goste s time da je pobjedonosni postigao u sudačkoj nadoknadi. Napadač iz Obale Bjelokosti osigurao je tako novom treneru Talijanu Carlu Ancelottiju uspješan prvenstveni debi. Inače, Hull je lani remizirao na Stamford Bridgeu (0:0), dva dana kasnije Luiz Felipe Scolari smijenjen je s mjesta trenera, ovaj put nedostajalo je malo da zagorča život Ancelottiju već na početku engleske avanture. Inače, računajući i prošlu sezonu, Chelsea je jučer upisao šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu i sedmu godinu za redom slavio je na otvaranju prvenstva.

Niko Kranjčar nije imao uspješno otvaranje sezone u dresu Portsmoutha, ekipa Fulhama odnijela je puni plijen s Fratton Parka zahvaljujući pogotku Zamore u 14. minuti. Hrvatski reprezentativac odigrao je čitav susret i bio je među aktivnijim pojedincima, no "mornari" nisu uspjeli pronaći put do mreže Schwarzera. Fulham je tako nastavio pozitivnu tradiciju, u posljednja četiri navrata nisu poraženi na gostovanju kod Portsmoutha. Tri boda je upisao i moćni Manchester City kod Blackburna predvođen Robinhom i Adebayorom, koji je City u trećoj minuti doveo u vodstvo. Posljednjih dvadeset minuta utakmice umjesto Robinha zaigrao je i bivši napadač Manchester Uniteda Carlos Tevez. Nikola Kalinić nije bio ni na klupi Blackburna.

Rezultati 1. kola: Everton - Arsenal 1:6 (Saha 90'/ Denilson 26', Vermaelen 37', Gallas 41', Fabregas 48', 70', Eduardo 89'), Chelsea - Hull 2:1 (Drogba 37', 90'/ Hunt 28'), Aston Villa - Wigan 0:2 (Martinez 31', Koumas 56'), Blackburn - Manchester C. 0:2 (Adebayor 3', Irleand 90'), Bolton - Sunderland 0:1 (Bent 5'), Portsmouth - Fulham 0:1 (Zamora 14'), Stoke C. - Burnley 2:0 (Shawcross 19', Jordan 33'-ag), Wolverhampton - West Ham 0:2 (Noble 22', Upson 69'), Manchester Utd. - Birmingham 1:0, Tottenham - Liverpool 2:1.