Još jedna balada iz predgrađa

15.10.2010. 22:00

Uoči ogleda sa Zadranima zaprešićki strateg Ilija Lončarević suočio se teškim problemom u obliku izostanka svih, ali baš svih stopera zbog ozljeda i kartona. Prekaljeni stručnjak prepustio je srce obrane Ivanu Hercegu i Bernardu Guliću, dvojici igrača koje je uglavnom koristio kao korektore veznog reda i nadao se najboljem. Vrlo brzo ispostavilo se da će silom prilika ofenzivna formacija biti više nego dobrodošla.
Igrala se 14. minuta kada je jedna duga lopta s Interovog dijela terena uhvatila na spavanju obranu gostiju. Za razliku od Zadrana, Matija Matko pažljivo je pratio akciju i s lijeve strane se sjurio prema golu. Međutim, bijeg nije dugo trajao. Tomislav Glumac stigao je Matka na metar-dva ispred kaznenog prostora i srušio ga, što je zagrebačkom sucu Franu Joviću bilo dovoljno da isuče crveni karton.
S igračem više u polju Inter je preuzeo dominaciju, no izostao je konkretan učinak. Štoviše, u 21. minuti Zadrani su uputili prvi udarac u okvir gola na utakmici. Antonio Mršić naciljao je lijeve rašlje iz slobodnjaka s nekih tridesetak metara, a Krševan Santini dlanovima je zapriječio lopti put do mreže. Na drugoj strani Interu se jedina prava prilika otvorila deset minuta prije kraja prve dionice igre. Filigranski precizna duga lopta Stjepana Babića Matku je otvorila priliku za prodor po lijevoj strani. Uslijedio je udarac iz teške situacije i smirena obrana Antonija Ježine.
Nakon odmora Zaprešićani su krenuli po gol za pobjedu. U 48. minuti Arber Abilaliaj u šesnaestercu je maestralno okrenuo dvojicu Zadrana na pola kvadratnog metra i opalio po golu. Lopta je išla u suprotni kut, a Ježina ju je jedva zaustavio, ispruživši lijevu nogu.
Točno petnaest minuta kasnije Šime Gregov neoprezno je sapleo Matka u kaznenom prostoru, i to u trenutku dok je lopta bježala van granica igrališta. Jović je istog trena pokazao na bijelu točku, a Antun Palić jedanaesterac je pretvorio u nešto opipljivije – 1:0.
Vrlo brzo Matko je spakirao idealnu priliku za Abilaliaja. No, albanski centarfor nabio je loptu iz sve snage, umjesto da je plasira pokraj Ježine. Loš izbor rješenja rezultirao je udarcem van okvira gola i salvom zvižduka domaćih navijača.
Srećom po Inter, taj promašaj nije se odrazio na konačni ishod. Jednostavno, Zadrani nisu imali dovoljno snage i moći da naprave nešto više s figurom manje na travnjaku.
– Crveni karton i jedanaesterac za nas su u ovoj utakmici bili previše. Pokušali smo se braniti, ali nismo uspjeli. U napadu smo bili bezopasni i ponovno se potvrdilo da nam nedostaje jedan brzi igrač koji bi mogao povući kontru – rekao je nakon utakmice Dalibor Zebić, trener Zadra, čija je momčad zabilježila i treći uzastopni poraz (Lokomotiva 2:3, Šibenik 1:4, Inter 0:1). S druge strane Krševan Santini, Zadranin na golu Intera, šestu utakmicu u nizu nije primio gol…

Prva HNL

Rezultati 11. kola: Inter – Zadar 1:0, Zagreb – Karlovac 1:2; subota: Lokomotiva – Varaždin, Cibalia – Hrvatski dragovoljac, Istra 1961 – Rijeka, Šibenik – Split, Hajduk – Slaven Belupo, Osijek – Dinamo.

INTER – ZADAR 1:0

ZAPREŠIĆ – Stadion Zaprešić. Sudac: Fran Jović (Zagreb) 6. Gledatelja: 500. Strijelac: 1:0 Palić (63′-11 m). Žuti kartoni: Jančetić, Balić (Inter), Peraić, Milin, Bilaver, Jerbić (Zadar). Crveni karton: Glumac (Zadar).
INTER: K. Santini 6, Jančetić 6,5, Herceg 6, Gulić 6, Balić 6,5 (od 81′ Jonjić -), Šarić 6,5, Babić 6,5, Palić 6,5, Oršić 6, Matko 7,5, (od 81′ Trajkovski -), Abilaliaj 6. Trener: Ilija Lončarević.
ZADAR: Ježina 6,5, Puljić 6, Con 6, Glumac 5, Bilaver 5,5, Pezo 5,5, Milin 5,5 (od 79′ Jerbić -), Peraić 5,5, Gregov 5, Mršić 6 (od 86′ Begonja -), I. Santini 5,5. Trener: Dalibor Zebić.

Zagreb – Karlovac 1:2

U susretu 11. kola Prve HNL Karlovac je kao gost pobijedio Zagreb 2:1 (1:1). Golove za Karlovac zabili su Novinić (33) i Batarelo (48), dok je strijelac za Zagreb bio Dedić (40). Zanimljivo, utakmica je na kraće vrijeme prekinuta jer su se ugasili reflektori na stadionu u Kranjčevićevoj ulici. Karlovac se ovom pobjedom popeo na šesto mjesto ljestvice, dok je Zagreb ostao peti.
Medić udario navijača
Nekoliko minuta nakon utakmice Zagreb – Karlovac jedan domaći navijač došao je do počasne lože i počeo vrijeđati predsjednika Zagreba Dražena Medića. Nekoliko sekundi kasnije očito iziritirani Medić mu se približio i pogodio ga šakom u glavu. Sve se odigralo pred desetak ljudi, koji u tom trenutku nisu napustili tribine.
– Navijač je zateturao, ali nije pao na pod. Vrlo brzo u pomoć su mu priskočila dva prijatelja. Čini mi se da su se htjeli obračunati s Medićem, ali na kraju su se ipak povukli. Nešto kasnije zajedno su sa skupinom preostalih navijača razbili žičano staklo na ulazu u službene prostorije stadiona u Kranjčevićevoj – rekao nam je jedan očevidac nemilih scena, koji je želio ostati anoniman.