Duvnjak za veliku pobjedu

15.12.2010. 23:00

U zaostaloj utakmici 9. kolu,  ujedno i derbiju neporaženih  momčadi, Biograd je u dramatičnoj završnici uspio pobijediti  Metković 1963 i tako nakon  jednog kola ponovno se vratiti  na prvo mjesto. Početak utakmice dao je naslutiti kakva će  utakmica biti jer se na prvi gol  čekalo punih pet minuta kada je  Franjo Veraja pogodio za goste  iz sedmerca. Domaćini su prvi  pogodak postigli tek u sedmoj  minuti iz kontre preko krila  Ivana Pelicarića.
Metkovčani su poveli 3:0, da  bi domaćini prvi put izjednačili  na 5:5. Domaća obrana u prvom  poluvremenu vrlo dobro je reagirala, a posebno korisnim pokazalo se zaustavljanje Srećka  Jerkovića, organizatora igre gostiju. Igralo se gol za gol sve do  11:11, kada su domaćini prvi  put poveli nakon što su postigli  dva pogotka zaredom i do poluvremena održavali prednost.
U nastavku gosti su osjetili  pad domaće koncentracije i kod  rezultata 21:17 napravili potpuni preokret nakon što su uspjeli postići čak sedam golova, a  da nisu primili nijedan pa je  rezultat u trenutku bio 21:24. U  preostalih deset minuta do kraja utakmice vidjeli smo pravu  drama. Metković je počeo igrati  znatno čvršće i u kombinaciji s  čestim prigovorima na kraju su  gosti imali čak 20 minuta isključenja. Minutu i pol prije  kraja na semaforu je bilo 25:26  za Metković. Potom dvije pogreške gostiju nakon kojih domaćini izjednačavaju. Kružni  napadač Sakić potom radi prekršaj za isključenje nakon čega  gosti postižu pogodak da bi u  sljedećem napadu ponovo domaćini izjednačili. I kada su svi  mislili da je na pomolu podjela  bodova, gosti gube loptu i tri  sekunde prije kraja ljevoruki  Daniel Duvnjak pogađa za veliku pobjedu Biograda.
– Utakmica je bila od izuzetne važnosti, pa nije ni čudo  što je bilo dosta tehničkih pogrešaka u pojedinim trenucima  utakmicama. Ovaj put mi smo  imali malo više sreće od dobre  momčadi Metkovića. Čestitam  našim igračima na požrtvovnosti – izjavio je Marin Tomić,  predsjednik Biograda.

BIOGRAD – METKOVIĆ 28:27 (17:14)

BIOGRAD NA MORU – Školska sportska dvorana. Gledatelja 200.  Suci: Ivica Mandić (Solin) i Duje Žanko (Sinj).
BIOGRAD: Tomić, Raspović, Sakić 2, Mikulić, Buovac 5, Stojanov,  Markić 8, Petrović, Troskot, Knežević, Pelicarić 2, Punoš, Katuša,  Fabijan, Duvnjak 8, Zorica 3. Trener: Tomislav Šarić.
METKOVIĆ: M. Volarević, Koncul, Đono 3, Kozina, Jerković 6,  Pavlović, Zovko 4, Veraja 8, S. Volarević, Mehar, Prskalo, Senta, Bazer,  Batinović, Govorko 3, Mataga 3. Trener: Slobodan Batinović.
Isključenja: Biograd 8 minuta; Metković 20 minuta.
Sedmerci: Biograd 3 (5); Metković 4(4).

BUOVAC:IMAMO ŠTO ISPRAVLJATI

U 12. minuti neugodan udarac  u nos dobio je Ivan Buovac, koji je  zbog toga nakon utakmice morao  zatražiti liječničku pomoć.
– Teška utakmica. Neshvatljivo  je da dopustimo da u jednom dijelu  utakmice protivnik postigne sedam  golova zaredom. Vidljivo je da nam  pada koncentracija u igri u  odlučnim trenucima, a pojedine  detalje u igri morat ćemo ispraviti u  drugom dijelu prvenstva – rekao je  Ivan Buovac, jedan od najiskusnijih  biogradskih igrača.

DRUGA HNL – JUG

Poredak: Biograd 19, Metković i Kamičak 17, Krilnik 14, EMC Split II, Trilj PV i Dubrovnik 8, Olimpija, Opuzen T. i Jelsa 7, Trogir i Solin.
U 11. kolu (18./19. prosinca) igraju: Trilj PV  – Trogir, Biograd – Opuzen Tehnodelta, Olimpija –  Kamičak, Jelsa – Metković 1963, Dubrovnik – EMC  Split II, Solin – Krilnik.