HT PREMIJER LIGA Little i Brzoja predvodili do teške pobjede

16.12.2018. 00:21
HT PREMIJER LIGA Little i Brzoja  predvodili do  teške pobjede

Nakon Igokee 20 sati kasnije Zadrani su u predgrađu Rijeke odradili obavezu 10. kola HT Premijer lige gdje su teškom mukom svladali Adria Oil Škrljevo.
Nisu mnoge stvari Zadranima išle u prilog pred ovu utakmicu. Umor nakon teškog nastupa u ABA ligi, teško putovanje po nevremenu do Rijeke kao i činjenica da su došli bitno oslabljeni bez Dašića i Vaughna koji još uvijek nemaju pravo nastupa u domaćoj ligi. Ipak predstava Nazorove momčadi u Mavrincima nimalo nije oduševila, jer su tri četvrtine utakmice gledali u leđa domaćinu te su zahvaljujući nadahnuću Marija Littlea i Mislava Brzoje uspjeli nekako doći do sedme pobjede u ligi.
U prvih 20 minuta po ničem se nije moglo primijetiti da je abaligaš nadmoćan u odnosu na domaći sastav. Štoviše vodstvo je uglavnom bilo na strani Škrljeva. Nakon prednosti Zadra 11:15 u prvoj četvrtini, Riječani su preuzeli kontrolu rezultata. Imali su prednost od 23:18 početkom druge četvrtine, a pred kraj poluvremena stigli su i do sedam viška (41:34). Ipak u posljednjoj minuti Magarity, pa Little uspijevaju smanjiti na 41:39, no dekoncentrirani Zadrani su dopustili Krstanoviću da sa sirenom zabije poen s kojim je Škrljevo na odmor otišlo s prednošću od četiri poena (43:39).
Ništa bolje nisu igrači Ante Nazora izgledali ni u trećoj četvrtini. Čak su dopustili da domaćin ode i do najvećih plus osam (51:43). Obrana nije štimala, a neki igrači poput Kristijana Krajine i Petra Marića jako su malo dobroga donijeli s obzirom na veliku minutažu. Do završnice treće dionice uspjeli su se Zadrani u nekoliko navrata primaknuti na tri poena zaostatka, ali ulaskom u završnih 10 minuta Škrljevo je vodilo s 66:61.
Ipak, početak posljednje dionice donio je buđenje momaka u plavim dresovima. Sve je pokrenuo jedan od raspoloženijih u gostujućoj momčadi, Little. Njegovom tricom za 66:64 počele su se stvari odvijati u pravom smjeru za Zadar. Brzoja i Magarity su nastavili dobar niz i stiglo se do prvog vodstva nakon 13. minute (66:70).
Ta serija Zadra je produžena i do 12-0 nakon što su Little i Božić ubacili bacanja (66:73). Riječani su svoj prvi poen zabili tek nakon četiri minute igre preko Ušića (68:73), no tricom Yacouboua pet minuta do kraja vratili su utakmicu u neizvjesne vode (71:73). Malo zraka je donio ponovno Little košem i dodatnim bacanjem s kojim se Zadrani otišli na pet viška (75:80).
Nastavilo se do ulaska u posljednju minutu igrati koš za koš (79:84), a preko Brzoje 39 sekundi prije kraja Zadar je stigao do kapitalnih 80:86. No, i ovaj put je trebalo strepiti do posljednje sekunde za pobjedu, jer je Williams tricom smanjio na 83:86, a spas je donio Vuković skupivši otpadak pod košem Riječana za 83:88.
Preostale su tri sekunde u kojima su domaći košarkaši uspjeli zabiti čak četiri poena, ali jedan poen viška je ostao na strani Zadra. Najistaknutiji u pobjedi bio je trojac: Little (26p), Brzoja (23p), Magarity (17p).
A.O.ŠKRLJEVO 87
ZADAR 88
(20:18, 23:21, 23:22, 21:27)
MAVRINCI – Sportska dvorana Mavrinci. Suci: Alfred Jovović, Gordan Terlević i Marko Stanković.
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Šarac 4 (1-2), Yacoubou 17 (2-3), Spence 8 (2- 4), Štemberger 7 (4-6), Ušić 11 (1-2), Vranković, Lebo 4, Barnjak 12 (5- 7), Krajina 4 (0-1), Kučan, Williams 7 (2-4), Krstanović 13 (1-2). Trener: Damir Rajković.
ZADAR: Bašić, Marić, Magarity 17 (2-2), Krajina 5 (1-2), Vuković 6 (2- 4), Brzoja 23 (11-12), Špralja, Tomas, Little 26 (9-9), Božić 11 (4-6), Planinić. Trener: Ante Nazor.
Šut za dva: A.O.Škrljevo 21-42 (50%); Zadar 25-49 (51%).
Šut za tri: A.O.Škrljevo 9-21 (42%); Zadar 3-14 (21%).
Slobodna bacanja: A.O.Škrljevo 18-31 (58%); Zadar 29-35 (82%).
Skokovi: A.O.Škrljevo 34 (21+13); Zadar 43 (26+17).
Osobne pogreške: A.O.Škrljevo 29; Zadar 26.