20 C°

Biogradska berba medalja

Autor: Zvonimir Petrović

16.02.2010. 23:00

Proteklog vikenda Sukošan je bio domaćin prvenstva Dalmacije u karateu za sve uzraste od mlađih učenika do seniora. Ukupno je nastupilo 500-tinjak natjecatelja podijeljenih po grupama. Karate klub B iz Biograda nastupio je s 19 natjecatelja u borbama pojedinačno i ekipno. Pojedinačno u 32 kategorije, a ekipno u pet kategorija. Svoj prvi nastup je imalo čak 9 najmlađih natjecatelja; Roko i Tihana Panđa, Karmelo Mrvica, Ivan Eškinja, Lucija Vuković, Marijeta Lukšić, Dario Šubašić, Šime Žilić i Josip Došen.
U kategoriji mlađih učenika (6 do 9 god. – 26kg) Karmelo Mrvičić je osvojio treće mjesto, (-30kg) Roko Panđa je bio drugi do 30 kg, a zlato je pripalo (-34kg) Ivanu Eškinji u kategoriji do 34 kg. U ekipnoj konkurenciji treće mjesto su osvojili Roko Panđa, Gabrijel Prekljušaj, Ivan Eškinja i Karmelo Mrvica. U kategoriji mlađih učenica (6-9 g, -28 kg) Marijeta Lukšić i Lucija Vuković (+36 kg) su bile treće. Isti plasman osvojile su Biograđanke u ekipnoj konkurenciji u sastavu: Tihana Panđa, Marijeta Lukšić i Lucija Vuković. Do trofeja su još stigli:
Učenici (10-11g): Davor Kapović (-34 kg) 3. mjesto, Matej Prekljušaj (-42 kg) 1. mjesto. Ekipno 3. mjesto u sastavu: Davor Kapović, Ivan Eškinja, Matej Prekljušaj i Roko Barišić. Mlađi kadeti (12-13g, -36 kg): Roko Barišić 3. mjesto, Davor kapović 1. mjesto, Matej Prekljušaj (-41 kg) 2. mjesto, Šime Žilić (-52kg) 2. mjesto, Krešimir kapitanović (+57kg) 1. mjesto. Ekipno 3. mjesto: Krešimir kapitanović, Stipe maksan, Davor Kapović i Roko Barišić.
Kadeti (14-15g, -52 kg): Šime Žilić 2. mjesto i Luka Prtenjača (-57 kg) 1. mjesto.
Juniori (-61 kg): Luka Prtenjača 3. mjesto, Frane Mikulić (-68 kg), Ante Mrvičić (-76kg) 1. mjesto. Ekipno osvojili su 2. mjesto u sastavu: Ante mrvičić, frane Mikulić, Luka Prtenjača i krešimir kapitanović.
Mlađi seniori (18-20g, -78 kg): Ante Mrvičić i Frane Mikulić (-68 kg) 1. mjesto, Dino Urem (-68 kg) 2. mjesto.
Seniori: Prva mjesta su osvojili: Dino Urem (-60kg), Frane Mikulić (-67kg) i Ante Mrvičić (-75kg).
Trener Svemir Mrvičić više nego je zadovoljan prikazanim zalaganjem i pristupom borbi te kolektivnom odgovornošću i pristupu, a ovo je samo uvod za Državno prvenstvo. Biograđani su osvojili 23 medalje, od kojih 12 zlatnih, 5 srebrnih i 6 brončanih. Bili su uspješni i u ekipnim natjecannima, gdje su osvojili pet medalja, jednu zlatbo i četiri brončane.