Modri prejaki za Zadrane

PIXSELL

Krene li se od neosporne činjenice da Dinamo ima najjaču momčad MAXtv Prve lige, stručni stožer i igrači Zadra mogu biti zadovoljni onim što su prikazali na stadionu Maksimir, izuzmu li se dva naivno primljena gola. Svih devedeset minuta gosti su igrali bez previše respekta prema renomiranom suparniku i složili nekoliko odličnih akcija za poentiranje. Doduše, odlične intervencije Mladena Matkovića izvadile su ih u tri navrata, no to i spada u opis golmanskog posla.

Kao što je i najavio trener Zadra Igor Štimac, gosti nisu, kako se to u nogometu popularno kaže, parkirali autobus u svoj kazneni prostor. Štoviše, prvi udarac u okvir gola, koji je mirisao na opasnost, stigao je od gostiju u 12. minuti. Lovre Čirjak je opalio s više od dvadeset metara, tražeći golmanov lijevi kut, a Eduardo je krajnjim naporom skrenuo loptu od svoje mreže.

Modri su imali laganu inicijativu i prednost u posjedu lopte, ali to im nije bilo dovoljno za nešto konkretnije. Mladen Matković je u prvih dvadeset minuta igre uglavnom hvatao centaršute i vraćao loptu u igru nakon nepreciznih dodavanja Dinamovih igrača. Sve ostalo rješavala je disciplinirana igra zadarske momčadi koja se nakon osvajanja lopte brzo transformirala i osvajala prostor s puno trke.

Obranu gostiju uspio je tek u 23. minuti nadmudriti Angelo Henriquez sjajno odmjerenim prizemnim pasom u dubinu za El Arabija Soudanija. Alžirski reprezentativac izbio je pred Matkovića malo iskosa s desne strane, i tu je opasnost bila gotova. Pravovremeni izlazak golmana Zadra bio je dovoljan za izbijanje lopte u polje.

Igrala se 40. minuta kada su gosti iz Krševanovog grada ipak kapitulirali, i to prilično naivno. Naime, Zadar je imao korner iz kojeg se rodila kontra za Dinamo. Soudfani je povukao po lijevoj strani, Henriquez je od njega prihvatio loptu na dvadesetak metara od gola gostiju i gurnuo je u dubinu za Juniora Fernandesa u punom naletu. Čileanac brazilskih korijena pucao je prizemno s vrha kaznenog prostora, a Matković je uspio samo dotaknuti loptu. Međutim, to nije bilo dovoljno da se sačuva mreža - 1:0.

U 67. minuti nakon kornera za Dinamo lopta se odbila do Fernandesa na vrhu kaznenog prostora. Uslijedilo je proigravanje za Leonarda Sigalija koji je reagirao iznenađujuće vješto, pogodivši mrežu iz teške pozicije - 2:0.

DINAMO - ZADAR 2:0

ZAGREB - Stadion Maksimir. Gledatelja: 941. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) 6. Pomoćnici: Grgić, Barišić (obojica Osijek). Strijelci: 1:0 Fernandes (40'), 2:0 Sigali (67'). Žuti kartoni: Matel, Pinto (Dinamo), Jurkić (Zadar).

DINAMO: Eduardo 6,5 - Pinto 6,5, Sigali 6,5, Vukojević 6,5, Matel 6 - Machado 6, Goncalo 6, Ćorić 5,5 (od 46' Pjaca 6,5) - Soudani 6 (od 68' Olmo -), Henriquez 7, Fernandes 6,5 (od 81' Fiolić -).

ZADAR: Matković 7 - Bilaver 6, Ješe 6, Jerbić 6, Jurkić 6 - Sarić 6,5 - L. Čirjak 6 (od 70' Okechukwu -), Blažević 6 (od 52' Gabrić 6), Banović 6,5, Pešić 6,5 - Jovanović 6 (od 52' Terkeš 6,5).