Paoli Borović dva zlata i osobni rekord u troskoku

Vedran SITNICA

U Rijeci je prošli vikend u organizaciji Atletskog kluba Kvarner održano prvo dvoransko Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke do 23 godine. S dvije titule prvakinje Hrvatske Zadranka Paola Borović, članica Dinamo-Zrinjevca, bila je najuspješnija sudionica natjecanja, računajući mušku i žensku konkurenciju. Prva mjesta Borović je osvojila u skoku u dalj sa 5,87 m i u troskoku s osobnim dvoranskim rekordom 13,08 m. Dalj i troskok su tradicionalno jake zadarske discipline pa je tako druga u skoku u dalj bila Katarina Gašparović (5,68 m), još jedna Zadranka u Dinamo-Zrinjevcu. Andrijana Lukić iz AŠK Zadra u dalju je bila šesta (5,29 m). Kad je riječ o ostalim članicama AŠK-a na PH osvojene su ukupno dvije medalje. Srebrna je bila Dalmira Kurtov u troskoku (12,24 m), a iza nje na trećem mjestu završila je Andrijana Lukić (11,18 m). Lucija Zubčić (Dinamo-Zrinjevac) pobijedila je u skoku u vis sa 1,75 m. U visu su nastupile i dvije članice AŠK Zadar, Lora Surić završila je na petom (1,66 m), a Ena Trifković na sedmom mjestu (1,63). Robert Šušnja, koji je jedini branio čast muškog dijela AŠK Zadar, izborio je finale na 60 m gdje je osvojio šesto mjesto (7,08). Jednu od dvije medalje za Zagreb osvojio je Marin Jurjević, treći na 60 m s preponama (8,61). Dinamo-Zrinjevac uvjerljivo je najbolji u ukupnom redoslijedu osvajača medalja, a među 16 klubova (11 ih je osvojilo medalje) AŠK Zadar završio je na devetom mjestu.