Utorak, 19. ožujka 2024

11 C°

Hirscher zlatni, Elias Kolega 21.

17.02.2019. 19:24

Najbolji skijaš današnjice Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je u nedjelju zlato u slalomu na Svjetskom prvenstvu u Areu, a srebro i i broncu uzeli su također Austrijanci Michael Matt i Marco Schwarz,  dok su hrvatski skijaši Elias Kolega, Filip Zubčić i Matej Vidović zauzeli  21, 26. odnosno 32. mjesto.
Hirscher je bio najbrži i nakon druge vožnje koju je završio s vremenom 2:05.86. Drugi je bio Michael Matt sa zaostatkom od 65 stotinki  (2:06.51), a treći je sa zaostatkom od 76 stotinki bio još jedan Austrijanac  Marco Schwarz (2:06.62). Hrvatski skijaš Elias Kolega zauzeo je 21. mjesto sa zaostatkom 2.56 sekundi za pobjednikom (2:08.42), a Filip Zubčić je  bio 26. sa 4.25 sekunde zaostatka (2:10.11). Matej Vidović koji je nakon  prve vožnje bio 35. utrku je završio kao 32. sa 7.74 sekunde zaostatka  (2:13.60). Četvrti hrvatski predstavnik u današnjoj utrci Istok Rodeš nije  uspio završiti prvu vožnju.
Ovo je treći naslov svjetskog prvaka u slalomu za Hirschera – prvo je  osvojio 2013. u Schladmingu, a drugo prije dvije godine u St. Moritzu –  čime se izjednačio s legendarnim Ingemarom Stenmarkom i ukupno  sedmo zlato sa svjetskih prvenstava što ga je izjednačilo sa sunarodnjakom Tonijem Sailerom.