Paola Borović brončana u troskoku

17.02.2019. 14:24
Paola Borović  brončana u  troskoku

Drugu godinu zaredom Paola Borović na dvoranskom Prvenstvu Balkana osvojila je brončanu medalju u troskoku. Najbolja sportašica Zadarske županije za 2018. godine na pobjedničko postolje natjecanja održanog u Istanbulu (Turska) popela se  skokom od 13,38 m. Taj je  rezultat ostvarila već u prvoj seriji nakon koje je bila na prvom mjestu.  No, u nastavku natjecanja ispred Borović ugurale su se zlatna Ukrajinka  Anna Krasutska (13.77 m) te srebrna Rumunjka Cristina Ioana Bujin  (13.47 m). Borović je lani na Balkanijadi osim u dvorani broncu osvojila i  na otvorenom. Nastupio je i Dino Pervan, peti u skoku u dalj. S dužinom  7.20 kao osmi nakon trećeg skoka izborio je dodatna tri skoka zahvaljujući kojima je napredovao do petog mjesta. Uspjelo mu je duljinom od  7,50 m iz četvrte serije. Zlatni je bio Rumunj Gabriel Bitan (7.74 m). Hrvatski predstavnici u Istanbulu osvojili su ukupno šest medalja.