Domdjoni prvak Hrvatske

Autor: Zvonimir Petrović

16.03.2009. 23:00

Najbolji hrvatski karataši okupili su se proteklog vikenda u Rabu, na prvenstvu Hrvatske, natjecanju koje je bilo i glavni kriterij za odabir reprezentativaca za Europsko prvenstvo u Zagrebu (8. – 10. svibnja). Upravo odluka da PH bude glavni kriterij tj. da prvaci hrvatske rade kategorije za EP stvorili su dodatnu nervozu kod natjecatelja te nametnule brojne imperative.
Karate klub B iz Biograda čekao je punih deset sati da njegova dva borca pokažu što znaju. Debitant Dino Urem (-60kg) osvojio je treće mjesto pobijedivši u repasažu Grgaca za 4:1, ali u prvoj borbi je izgubio od dugogodišnjeg viceprvaka hrvatske Stepića iz Zagreba. Dinu je ovo prvo seniorsko prvenstvo pa se može reći da je i zadovoljan postignutim rezultatom.
Danil Domdjoni (-60kg) za razliku od svog klupskog kolege Urema imao je borbu više, ali zasluženo je porazio sve svoje protivnike, osvojio prvo mjesto i pokazao, unatoč ozlijedi ,da nije slučajno europski i svjetski prvak.