Zadar Slad poražen u Mocirama

Autor: Roman Morović

16.03.2010. 23:00

U utakmici punoj preokreta rukometaši Zadar Slada sinoć su u svojoj dvorani poraženi od posljednjeplasirane momčadi Premijer lige, Moslavine, koja se tako plasirala u četvrtfinale hrvatskog rukometnog kupa. Gosti su u prvom dijelu imali +4, ali je na odmor ipak Zadar otišao s dva pogodtka prednosti, što je u nastavku povećao na +5. Igrači Roka Paleke držali su sve u svojim rukama sve do pred kraj utakmice, a onda su stali.
Kutinjani su napravili seriju 6-0 i zaostatak 28-25, pretvorili u konačnu pobjedu 28-31. Poveo je Zadar u 3. minuti zgoditkom Buovca, ali su gosti preko raspoloženih krila Lukeša i Sertića to brzo preokrenuli i došli do prednosti (1-4). U 12. minuti Moslavina prvi put dolazi i do vodstva od četiri gola, 3-7 pa je domaći trener Roko Paleka pozvao time-out. Uspjeli su domaći smanjiti na -2 (6-8), ali samo nakratko, jer sredinom prvog poluvremena Lukeš ponovno odvodi svoje na +4 (6-10 pa 7-11). Ipak, tada se Zadrani bude i počinju igrati kud i kamo bolje nego na početku utakmice. Trima uzastopnim pogocima došli su na samo gol zaostatka, 10-11 u 22. minuti, a prava zadarska kreće šest-sedam minuta prije kraja prvog poluvremena, pri gostujućem vodstvu 11-14.
U seriji 5-0 dvaput je zabio Markić, a po jednom Humbolt, Mijolović i Buovac za prvo vodstvo od dva razlike, 16-14. Predojević je prekinuo crnu seriju gostiju, a Buovac golom  nekoliko sekundi prije zvuka sirene zaključio prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme Zadar je otvrio furiozno i u svega nekoliko minuta došao do najveće prednosti na utakmici +5, 20-15. Zadrani su igrali bolje i kontrolirali rezultat sve do sedam-osam minuta prije kraja, kada su imali +3, 28-25, ali onda su neobjašnjivo stali.
Batinović i Jurić sa sedam metara smanjili su zaostatak Moslavine na -1, 28-27. Buovac je promašio sedmerac, Masnec izjednačio, a nakon još jednog promašenog sedmerca domaćih (Humbolt), Barić je u 29. minuti donio gostima prvo vodstvo u drugom poluvremenu.
Zadrani u napadu više nisu imali rješenja, dok je s druge strane Jurić realizirao svoj sedmi sedmerac na utakmici za 28-30. Posljednja prilika domaćih iščezla je u posljednjoj minuti, kada je Humbolt promašio s desnog krila, a konačnih 28-31 postavio je Predojević.

ZADAR SLAD – MOSLAVINA 28:31 (17:15)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 200. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba Zagreb).
ZADAR SLAD: Svorcina, Vučković 3, Torbarina, Buovac 8, Miletić 1, Vidović, Brkljača 4, Mijolović 2, Samaržija 1, Humbolt 5, Markić 3, Bašić, Peša 1, Balent, Cota, Vidak. Trener: Roko Paleka.
MOSLAVINA: Slakoper, Masnec 3, Batinović 5, Đozo, Katić, Podvale, Lukeš 5, Barić 2, Šušnja, Rogar, Sertić 4, Slukan 1, Jurić 9 (7), Predojević 2. Trener: Bruno Mikuličić.
SEDMERCI: Zadar Slad 1 (3); Moslavina 7 (7).
ISKLJUČENJA: Zadar Slad 4 minuta; Moslavina 8 minuta.