Srijeda, 24. travnja 2024

9 C°

Radović i društvo zasjali na Lima McDonald’s kupu

16.04.2012. 22:00

Na prvom natjecanju u ljetnoj sezoni najmlađi plivači Zadra odmah su pokazali da će u svojim uzrastima konkurirati za najviše dosege. Uzdanice trenera Željka Olujića u Osijeku su se na 11. izdanju Lima McDonald’s kupa okitile s 12 odličja, dva plivača bila su najuspješnija u kategoriji po broju vremena ostvarenih u sve četiri discipline, a u gotovo svim nastupima Zadrani su ušli među 10 najboljih.
Sedmero početnika i mlađih kadeta kluba s Kolovara plasmane je potražilo u konkurenciji 300 plivača iz BiH, Srbije i Hrvatske, dok su kvaliteta suparnika i međunarodni karakter natjecanja najmanje impresionirali sjajnog Marka Radovića. Nastupivši u kategoriji C (plivači/ce rođeni 2001.) do medalja je stigao u svim disciplinama; zlatni je bio 50 m prsno (41.00), srebrni na 50 delfin (34.73) i na 50 slobodno (32.52) te brončani na 50 m leđno (38.32). Posebnu nagradu osvojio je kao najbrži natjecatelj u svom uzrastu, a istim se priznanjem u kategoriji D (plivači/ce rođeni 2002.) mogao pohvaliti i Božo Puhalović. On je najbolje vrijeme imao u disciplini 50 m prsno (42.87), a drugo na 50 m leđno (37.99) i na 50 delfin (38.05). Ukupno drugi među plivačima 2000. godišta (kat. B) bio je Luka Perović koji je osvojio zlato na 50 m prsno (39.06), sedmi u istoj kategoriji bio je Ivan Medanić – srebrni na 50 prsno (40.20), a istu stepenicu na postolju na 50 prsno je zaradio i Lovre Marković (kat. C) s vremenom 42.49.
Od ostalih plivača vrijedi istaknuti četvrto mjesto Luke Smrkinića (kat. C) na 50 delfin (40.06), odnosno dva peta Nike Kotlar (kat. D) koja je najbolja bila na 50 slobodno (37.01) te u disciplini 50 prsno (47.65).
Sljedeći vikend na potezu su kadeti i juniori Zadra koji će nastupiti na jakom međunarodnom natjecanju 22. travnja u Banja Luci.