Sonik izgubio,  majstorica u  Jazinama

DUBRAVA 86
SONIK-P. 81
(23:20, 20:21, 18:26, 25:14)
DUBRAVA: Čubrić 21 (4-9), P. Perić 18 (5-6), Filić, Kos 8, Rezo, Majić, Šimović 11 (4-6), Šutalo 8 (4-9), Smolić 16 (0-2), Kušec, Glasnović, Jelenak 4 (0-4). Trener: Darko Krunić.
SONIK-PUNTAMIKA: Jošić 7, Paleka, Palčić 19 (5-7), Ceranja 7 (1-2), Atelj 9 (1-2), Bučaj, Jurjević 16 (0-1), Erslan, J. Perić 6 (0-1), Bašić, Petani 17 (2-2). Trener: Šime Kraljević.
Šut za dva: Dubrava 28-49 (57%); Sonik-P. 21-34 (61%).
Šut za tri: Dubrava 5-12 (41% – Smolić 2, Čubrić, Šimović, P. Perić); Sonik-P.
Slobodna bacanja: Dubrava 15-29 (51%); Sonik-P. 10-31 (31% – Petani 5, Atelj 2, Palčić 2, Ceranja).
Skokovi: Dubrava 39 (6); Sonik-P. 32(3).
Osobne pogreške: Dubrava 20; Sonik-P. 26.
Košarkaši Sonik-Puntamike večeras su izgubili u Zagrebu u drugoj utakmici finala doigravanja za prvaka Prve lige, odnosno ulazak u HT Premijer ligu. Tako će putnik u elitni domaći klupski rang biti poznat na Veliku subotu u 19 sati kada će se u Jazinama odigrati majstorica.
Za razliku od prve utakmice u Zadru, u kojoj su Puntamičani dominirali, ovaj put se najvećim dijelom utakmice igralo u egalu. Ipak, početak je donio dominaciju “zelenih” koji su nakon tri minute poveli 2:14. Sonik je ove sezone imao problema upravo u početnim razdobljima utakmica, a ovaj put dogodilo se suprotno.
No, Zagrepčani su se brzo vratili i do kraja prve četvrtine čak i poveli (23:20). Najveća prilika za sastav Šime Kraljevića ukazala se na kraju treće četvrtine kada su serijom 8:0 došli do 61:67. Uslijedio je munjevit odgovor “žutih”. Tek što je počela zadnja četvrtina Dubrava je povela 73:67 i do kraja utakmice više nije ispuštala prednost.
Pokušali su Zadrani u zadnje dvije minute sve kako bi nadoknadili minimalan zaostatak, ali ruka nije slušala, pa su domaćini uspjeli izjednačiti na 1-1. Palo je tako u zaborav pet trica Tea Petanija ili čak 14 promašenih slobodnih bacanja Dubrave… Treća utakmica dat će odgovor na pitanje tko će u Premijer ligu, a to u još jedne kvalifikacije, ovaj put s pretposljednjim premijerligašem.