Škabrnji zlatni bodovi

Autor: Z L

16.05.2010. 22:00

PODGRADINA – GORICA 1:1
POSEDARJE – Igralište Gordana Deme. Gledatelja: 100. Suci: Domagoj Knez (Zadar), Neven Ražov (Škabrnja), Damir Kapetanović (Zadar). Strijelci: 1:0 Bakić (66′), 1:1 P. Mikulić (75′).
PODGRADINA: S. Bakić, Z. Žuža, Batur (od 83′ A. Žuža), Mar. Žuža, A. Bakić, Marinović, Musap (od 51′ Mat. Žuža), Crnjak, Budan, Paleka (od 87′ Marko Žuža), Prskalo. Trener: Marko Nekić.
GORICA: Z. Erlić, S. Zokić (od 57′ Čirjak), M. Ikić (od 78′ A. Erlić), G. Mikulić, J. Ikić, M. Tokić, A. Batur, Čirjak, Jurjević (od 76′ Perić), P. Mikulić, J. Batur. Trener: Mile Batur.
U derbiju 27. kola sastale su se Podgradina i Gorica u iznimno zanimljivoj utakmici. Obje momčadi su prikazale odličan nogomet. Domaćin je imao inicijativu, ali svi pokušaji za postizanje zgoditka su završavali pored vratiju gostiju. Jedinu pravu, izglednu priliku u 38. minuti imao je mladi napadač Tomislav Prskalo koji je izbio sam pred vratara Erlića koji skida udarac i ostaje rezultat 0:0 u prvom poluvremenu. U drugom dijelu domaći iz lijepe akcije postižu zgoditak i to vrlo dobri Ante Bakić.
ZEMUNIK – DEBELJAK 5:3
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Gulin (Šibenik). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Denis Bučić (Galovac). Strijelci: 1:0 Dragan Fabijan (2′), 2:0 P. Radović (16′), 2:1 M. Jerak (32′), 3:1 Dragan Fabijan (44′), 4:1 Davor Fabijan (57′), 4:2 M. Jerak (71′),5:2 Davor Fabijan (76′), 5:3 L. Torbarina (90′).
ZEMUNIK: Krnčević, Kasap (od 46′ Joso Šestan), A. Šestan (od 67′ Buljat), Marušić, Paleka, Ćurković, P. Radović, Šarić (od 82′ Jure Šestan), Dragan Fabijan (od 82′ T. Radović), Šare, Perić (od 46′ Davor Fabijan). Trener: Milivoj Krnčević.
DEBELJAK: Rogoznica, M. Torbarina (od 65′ Pavić), L. Torbarina, Smolić (od 66′ M. Dražić), B. Torbarina, Strenja, S. Smolić, B. Pavić, M. Jerak, Marinović (od 70′ A. Smolić), Dražić. Trener: Željko Frka.
Domaći su nogometaši u 2. minuti preko Dragana Fabijana poveli, a u 16. su već imali 2:0. Gosti se nisu predali i Martin Jerak smanjuje u 32. minutu. Ništa im to nije značilo jer su u 44. već gubili 3:1, kako je završilo i prvo poluvrijeme. Do kraja susreta vidjeli smo još četiri zgoditka s obje strane po dva. Domaći su zadovoljni osvojenim bodovima.
VELEBIT – DALMATINAC 3:1
GRAČAC – Igralište Velebita. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Zrilić (Zadar). Pomoćnici: Tadija Babić i Nevenko Zrilić (oba Zadar). Strijelci: 0:1 Števanja (42′), 1:1 Matijević (83′), 2.1 Antunović (88′), 3:1 Antunović (90′). Crveni kartoni: Jurica Grgurević (Dalmatinac, 83′, vrijeđanje suca), Frane Abramović (Velebit, 65′, vrijeđanje suca).
VELEBIT: Juko, Jerković, Mišković, Radočaj, Batarelo, Krešić, Franjić, Matijević, Antunović, Grgić, Abramović. Trener: Ivo Marić.
DALMATINAC: M. Grgurević, Matej Grgurević, Ćustić, Musap, Vulić, Viduka, Marnika, Bašić, Števanja, J. Grgurević, Čirjak. Trener: Mate Grgurević.
Gostujuća momčad bila je bolja u prvom dijelu susreta kada su i poveli golom Števanje. U drugom dijelu situacija na terenu se potpuno promijenila. Domaćini su postigli tri zgoditka i zasluženo odnijeli sva tri boda.
NOŠK – VRČEVO 4:1
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Lerga (Zadar). Pomoćnici: Damir Kraljević i Damir Dukić (Zadar). Delegat: Dalibor Uskok (Zadar). Strijelci: 1:0 Sinovčić (52′), 2:0 Vlatković (57′), 3:0 Aliju (70′), 4:0 Aliju (75′), 4:1 I. Števanja (90′).
NOŠK: A. Buterin, J. Baždarić (od 85′ D. Baždarić), Milanković (od 34′ Mijolović), Pavasović, Anzulović, Vlatković (od 82′ T. Buterin), Oštrić, Aliju (od 75′ H. Čolak), Sinovčić, I. Čolak (od 80′ Zrilić), I. Buterin. Trener: Željko Bakarić.
VRČEVO: M. Dević, I. Katuša (od 34′ Š. Števanja), R. Katuša, S. Števanja, J. Števanja, F. Števanja, Š. Katuša, I. Števanja, M. Galešić (od 46′ I. Katuša), Galac, A. Galešić (od 60′ Kombura). Trener: Željko Števanja.
U prvom dijelu susreta igralo se između dva 16-esterca bez prilika i golova. U drugom dijelu NOŠK ulazi agresivnije i povezanije te u 52. minuti Sinovčić udarcem s 15 metara u rašlje dovodi NOŠK u vodstvo 1:0. Na 2:0 u 57. minuti povisuje Vlatković s 18 metara u donji lijevi kut golman Devića. Nakon akcije cijelog napadačkog reda lopte se dokopao Aliju na pet metara i ugurao je u gol. Na 4:0 solo prodorom i udarcem u lijevi donji kut povisuje u 75. minuti Aliju. Počasni gola za goste u zadnjim minutama susreta postigao je Ivan Števanja udarcem po sredini gola.
PAKOŠTANE – CROATIA 2:1
PAKOŠTANIMA – Igralište Krč. Gledatelja: 250. Sudac: Josip Katuša (Raštane). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelci: 1:0 Vulin (2′), 2:0 Vujević (23′), 2:1 M. Budanović (71′).
PAKOŠTANE: Knez, Anić, Vulin, Mi. Barešić (od 78′ Ma. Barešić), Kurtov, Maksan, Kostović (od 64′ Lalin), Skroče, Vujević, Mikulić (od 74′ Av. Gegollaj), As. Gegollaj. Trener: Marijan Lamešić.
CROATIA: Bubnjar, Deković, Baričić, B. Budanović (od 46′ Patača), J. Santini, Bojić (od 82′ I. Santini), M. Budanović, Duvnjak, Kresović (od 46′ Potočnjak), Erlić, G. Budanović (od 60′ Genda). Trener: Dino Vidas.
Pred brojnim gledateljima suparnici su odigrali zanimljivu i kvalitetnu utakmicu. U drugoj minuti Skroče je pretrčao gostujuću obranu i s centra igrališta sjurio se ka gostujućem golu. Vratar je napustio vrata, istrčao daleko, odbio loptu, no nje se dokopao Vulin i s 35 metara pogodio prazna vrata. U 23. minuti Skroče je proigrao Vujevića lobom preko gostujućih igrača i s 15 metara pogodio za 2:0. Do kraja prvog dijela obje su momčadi imale po četiri izgledne prigode. M. Budanović je u 26. minuti pogodio gredu, a Vujević u 31. lijevu vratnicu, u 71. minuti M. Budanović je izveo slobodni udarac iskosa s desna s 30-ak metara, a ubačenu loptu nitko nije startao pa je ona iznenadila domaćeg vratara i završila u mreži.
ZLATNA LUKA – ŠKABRNJA 1:2
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 300: Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Ivan Čačić i Ivan Paleka (oba Zadar) Škabrnja). Crveni karton: Danijel Barić (Zl. luka, u 90’+5′, drugi žuti karton). Strijelci: 0:1 Pavlović 22′ – 11 m), 0:2 Pavlović (32′- 11 m), 1:2 Mihić (75′).
ZLATNA LUKA: Dijan, Grginović (od 5′ Smolić), B. Brkić (od 69′ Nadinić), Pašić (od 83′ Strenja), Torbarina, T. Gašparović, D. Brkić (od 65′ Sudinja), M. Oljica (od 46′ Mihić), Morović, Pavin, Barić (od 85′ Strenja). Trener: Nema.
ŠKABRNJA: Dražević, S. Bilaver, M. Bilaver, Mičić, Klarin, Ante Perica Jurić (od 21′ Grubić), Vrsaljko, Šarić (od 90′ Šopić), Ivković, Pavlović (od 90 H. Ražov). Trener: Luka Hržina.
Derbi kola usmjerila su tri dosuđena jedanaesterca. Dva zgoditka zasigurno najubojitijeg napadača u ovom rangu natjecanja, starog lisca Ante Pavlovića iz jedanaesterca u 22. i 32. minuti i domaći promašeni jedanaesterac iskusnog Božidara Morovića u 49. minuti odlučili su ovaj derbi kola koji je Škabrnjance učvrstio na vrhu tablice. Morović je zapravo bio tragičar utakmice jer, između ostalog, u 86. minuti sa 7-8 metara nije uspio svladati, na ovoj utakmici, odličnog vratara Kristijana Draževića. U igri do zadnje kapi znoja usprkos velikoj, gromoglasnoj podršci i bakljadi sukošanske Torcide, blitvara i lulavaca na kraju su se u klupku sreće našli mnogobrojni navijači i igrači ravokotarske Škabrnje, tri koraka (kola) do osvajanja prvog mjesta. Domaći žuto-zeleni zapravo su “izgorjeli”. Stvorili su 5-6 izglednih prilika, a prije izvođenja jedanaesterca zbog nepromišljenog gledatelja bio je i prekid 6-7 minuta. U utakmici velikog naboja mladi sudac Sinovčić je podijelio jedan crveni i osam žutih kartona, uglavnom zbog prigovora. Gledatelji bez obzira na navijačke boje mogu biti zadovoljni utakmicom. U igri je ipak bila borba za prvaka i veći rang natjecanja.
ARBANASI – BIBINJE 7:1
ZADAR – Pomoćno igralište na Stanovima. Sudac: Josip Budan. Pomoćnici: Ante Šimunac i Marin Miletić. Strijelci: 1:0 Čulina (1′), 2:0 Rukavina (34′), 3:0 Fain (40′), 4:0 Fain (44′), 5:0 Svetić (46′), 6:0 Prenđa (50′), 6:1 Iglić (52′), 7:1 Rukavina (68′).
ARBANASI: Šalov, Atelj (od 46′ Cupać), Fantov, Kresović, Pedišić, Svetić (od 75′ Perović), Rukavina, Čulina (od 66′ Vučenović), Novak, Fain, Prenđa. Trener: Leonardo Vukić.
BIBINJE: Bralić, Iglić, Bugarija, Režan, Medun, Dragaš, Kunce, Sorić, L. Lukić, M. Lukić. Trener: Nado Kovačević.
Konačni rezultat sve govori. Gosti su sa deset igrača već unaprijed bili inferiornija momčad i bilo je samo pitanje s koliko će razlike slaviti momčad Arbanasa. Po dva pogotka postigli su Ivan Rukavina i Ante Fain koji su uz to uspijevali i vrlo dobro asistirati.