8 C°

Noa Kuman i Ana Burazer osvojili apsolutne bronce

17.06.2021. 07:04

Prošli vikend PK Jug je u Dubrovniku organizirao međunarodni plivački miting Zlatni Orlando koji je okupio 287 natjecatelja iz 20 država. Razlog velike posjećenosti bio je taj što je miting uvršten u FINA kalendar kao kvalifikacijsko natjecanje za Olimpijske igre. Svjetska juniorska i seniorska imena, olimpijski plivači, aktualni osvajači europskih i svjetskih medalja, najbolji plivači iz Mađarske, plivači iz FINA razvojnog kampa, hrvatska juniorska reprezentacija, samo su neki od gostiju mitinga. Najjači miting sezone je bio namijenjen kategorijama od kadeta do seniora, održan je u dva dijela, a u programu je bilo 17 pojedinačnih disciplina. Za PK Zadar su nastupili: Božo Puhalović, Ivan Šango, Noa Kuman, Lovre Dellavia, Petar Jukić, Ivan Puhalović, Ivano Kuman, Ana Burazer, Karla Sorić, Marcela Lovrović, Nora Stipanov, Rita Herceg, Sara Zrilić, Andrea Uhoda, Bernarda Petešić, Lena Brok, Marta Vrdoljak, Matea Grbin, Mia Šarić, Zara Medanić. Ekipu su pratili treneri Željko Olujić, Ivan Karavida, Josipa Nekić, a trenerica Maja Štrbac bila je službeni sudac natjecanja.
– Mlađi plivači su nakon dugo vremena nastupili u 50 m bazenu, plivali su se novi osobni rezultati, norme za državna prvenstva i medalje – kaže trener Karavida.
Junior Noa Kuman i seniorka Ana Burazer osvojili su medalje u apsolutnom redoslijedu, oboje broncu na 400 m mješovito, Burazer sa 5.08.94 i najvrjednijim brojem bodova za djevojke (655). Kuman je na 400 m mješovito (4.50.10) bio treći i u B kategoriji dok je na 200 m prsno završio četvrti apsolutno i treći u B kategoriji. Junior Ivan Šango je bio brončani na 100 m delfin u B kategoriji (1.00.49), a u najboljih deset bio je i na 50 m delfin. Mlađa juniorka Rita Herceg je bila treća u C kategoriji na 200 m prsno i srebrna na 100 m prsno, gdje je bila i šesta u apsolutnoj kategoriji. Najviše bodova (671) osvojio je Božo Puhalović na 100 m slobodno (53.56). Kadeti Zara Medanić i Ivano Kuman plivali su norme za kadetsko PH u srpnju. U najboljih 10 u kategoriji ulazili su i Marcela Lovrović, Lovre Dellavia i Nora Stipanov.
Pod vodstvom trenera Edgara Nimca boje Jadere branilo je 14 članova koji su nastupili u C kategoriji dok su Marijan Čulina i Petra Bavdek radili obradu podataka za ovo natjecanje. Najbolje plasmane ostvario je mlađi junior Lovre Jerak (2005.), zlatni na 50 m prsno (32.98), četvrti na 50 m leptir (28.17) i 100 m prsno (1:15.88) te sedmi na 50 m slobodno (26.82). Do medalje je stigla i mlađa juniorka Ema Krstić (2006.) koja je na 50 m leđno osvojila broncu (34.72). Na 200 m leđno (2:45.32) je bila sedma dok je 100 m leđno (1:15.96) osvojila osmo mjesto. Stipe Kasun (2006.) je u svojoj kategoriji na cilj stigao osmi na 100 m prsno (1:18.68) i 200 m prsno (2:51.12).
– Odlične nastupe imali su i naši mlađi plivači koji su nastupali u kategoriji i s tri godine starijim plivačima i ostvarili odlične plasman, a posebna pohvala članovima koji su prvi put nastupili na natjecanju – izjavio je trener Nimac.