Hajduk – Birkirkara 4-0

Autor: Z L

16.07.2008. 22:00

U prvoj utakmici prvog pretkola nogometnog Kupa UEFA Hajduk je na svom stadionu na Poljudu pobijedio Birkirkaru s Malte sa 4-0 (2-0).
Gosti su se očekivano pokazali lošim suparnikom, treća momčad malteškog prvenstva prvi je put pokleknula već u 3. minuti, kad je novopridošli hajdukovac Senijad Ibričić pogodio gol iz slobodnog udarca.
Slijedila je serija napada na gostujuća vrata, a do kraja poluvremena gol je postigao tek Nikola Kalinić (24.). U nastavku su mu se pridodali Bušić (55.) i mladi Tičinović (71.), pa Splićani bezbrižno putuju na uzvrat u Malti za dva tjedna.
Pred 15.000 gledatelja na Poljudu sudio je Bertolini iz Švicarske.
Istim rezultatom u prvom je pretkolu slavio i Slaven Belupo, ali na gostovanju kod Marsaxlokka, također iz Malte. Strijelci su bili:  0-1 Kristić (15), 0-2 Poldrugač (29), 0-3 Tepurić (34), 0-4 Vručina (78).