13 C°

Prekratka klupa za podvig

16.10.2011. 22:00

Momčad Biograda na gostovanje u Đakovo otputovala je sa samo 10 igrača i dva golmana. I prije početka utakmice bilo je vidljivo da će gostima iz kraljevskog grada nedostajati igrača u samoj završnici susreta, jer upravo u tim trenucima skoro sve do sada utakmice Biograđani su izgubili. Nakon početnog vodstva domaćina gosti su u 11. minuti prvi i jedini put poveli, a na semaforu je bilo 4:5. U sljedećim napadima bilo je dvije stative i “zicer” kapetana Zorice koji nije realiziran. Usprkos čestim tehničkim pogreškama gosti iz Biograda su se držali, a u tom periodu bilo je čak šest izjednačenja rezultata. Kod rezultata 11:8 za domaćina serijom pogodaka domaćina došlo se na samo gol zaostatka kod rezultata 13:12. Iskusniji domaćin do poluvremena je napravio seriju i otišao sa tri pogotka prednosti. Početak drugog poluvremena nagovijestio je da momčad Biograda nema širinu klupe pa je rezultat već prvih deset minuta nastavka bio uvjerljiv za domaćina, a na semaforu je pisalo 23:16. Izgubljenih 25 lopti i tehničkih pogrešaka epilog je ovog poraza. U obrani su gosti donekle funkcionirali, a napad je bio bez velikog žara. Već u subotu u biogradskom taboru se nadaju svojoj drugoj pobjedi i bodovima protiv Osijeka što vodi Ivandija, izbornik zlatne kadetske reprezentacije Hrvatske.

Prva HRL

Rezultati 6. kola: Đakovo – Biograd 31:27, Umag – Brod 38:27, Moslavina – Ivančica Ivanec 33:25, Vidovec BIOS – Crikvenica 37:22, Osijek – Županja 32:23, Mladi rudar – Medveščak NFD 24:21, Dugo Selo – Senj W.
Vidovec BIOS 12, Medveščak 10, Moslavina, Đakovo, Dugo Selo 8, Umag, Ml. rudar 7, Osijek, Županja, Senj W. 6, Biograd, Crikvenica 2, Ivančica I., Brod 0
U 7. kolu (22./23. listopada) igraju: Biograd – Osijek, Medveščak NFD – Đakovo, Županja – Vidovec BIOS, Crikvenica – Dugo Selo, Senj W. – Moslavina, Ivančica I. – Umag, Brod – Mladi rudar.

ĐAKOVO – BIOGRAD 31(16):27(13)

ĐAKOVO – Gradska sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Veljko Kordić i Hrvoje Mitrović (oba Zagreb). Nadzornik: Miljenko Komerički (Kutina).
ĐAKOVO: Rajković, Kovač 7, Poljičak 1, Bošnjak 8, Škalić 5, Barberić, Perković, Tot, Petrović, Išasegi, Kapular 2, Zrakić 1, Frizon, Pahanić 1, Punda 6. Trener: Pero Tadić.
BIOGRAD: Knežević, Sakić 3, Lukežić 2, Abramović, Buovac 7, Brkljača 4, Punoš 1, Fabijan, Zorica 2, Markić 8, Cota. Trener: Zoran Mikulić.
Isključenja: Đakovo 8 min, Biograd 12 min
Sedmerci: Đakovo 3(4), Biograd 1(1)