Gospić pobijedio, sjajna M. Vrsaljko

16.12.2010. 23:00
Gospić pobijedio, sjajna  M. Vrsaljko

Košarkašice Gospića preksinoć su upisale prvu  ovosezonsku pobjedu u Euroligi. U osmom kolu skupine B  izabranice Stipe Bralića na  svom su terenu sa 98:83 nadigrale poljsku Lotos Gdyniu,  uzvrativši im tako za minimalan poraz u trećem krugu  (88:90). U domaćim redovima  najviše su se istaknule Maurita  Reid sa 25, odnosno Zadranka  Marija Vrsaljko s 24 ubačaja.  Vrsaljko je iz igre gađala 6/8, a  precizna je bila i s linije slobodnih bacanja (12/13). O njenom kvalitetnom izdanju svjedočilo je i šest uhvaćenih lopti  te dvije blokade. Priliku su dobile i tri preostale Zadranke:  svojih 20 minuta znalački je  iskoristila Ivana Jurčević koja  je ubacila osam koševa, uz stopostotnu realizaciju. Ana Vrsaljko i Martina Gambiraža u  rubrici s minutažom upisale su  brojku četiri, a u preostale  kućice tek po jedan pokušaj za  tri poena. S identičnim 1/7 skorom i devet bodova na kontu  Gospić i Lotos zauzimaju pretposljednje i posljednje mjesto u  skupini, dok su im šanse za  prolaz dalje samo matematičke.
Nakon božićno-novogodišnje stanke Gospić će se 13.  siječnja ogledati sa španjolskim  Rivas Ecopolisom, ekipom koja trenutačno zauzima četvrtu  poziciju na ljestvici i poziciju  koja osigurava prolaz u sljedeću fazu natjecanja.